Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Nikodem Czylok najlepszym strzelcem, Kajetan Kopeć i Adam Raszka najlepszymi bramkarzami Mikołajkowego Turnieju Młodzików

19. 12. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1231
Piłkarski maraton w Kaniowie zakończyły dzisiaj drużyny LKS Bestwina, UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice, Strefa Football z Bronowa i gospodarze, LKS Przełom Kaniów, walcząc w V Mikołajkowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Młodzików. Zdjęcia TUTAJ
Emocji, kapitalnych zagrań, pięknych dryblingów, wspaniałych bramkarskich parad i przedniej urody goli nie brakowało. Ręce same składały się do oklasków. Podsłuchałem, jak trener UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice, Dariusz Łukaszek, mówił do swoich zawodników: „Robicie piękne akcje, dajecie tym sobie i nam radość i nadzieję na sukcesy w przyszłości”. I chyba o to właśnie w grze w piłkę nożną (i nie tylko) chodzi – dawanie radości sobie i kibicom. I tej radości każdy z zawodników biegających po parkiecie dostarczył obserwatorom ich zmagań całe mnóstwo.
W pierwszym meczu LKS Kaniów spotkał się z UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice. Listę strzelców otworzył Nikodem Czylok z LKS Kaniów i powtórzył ten wyczyn jeszcze trzy razy. Swoją bramkę dorzucili Szymon Rączkowski i Krystian Wróbel i Kaniów pokonał UMKS Trójka 6:0.
LKS Kaniów – UMKS Trójka 6:0
LKS Bestwina wygrał ze Strefą Football 3:1. Bramki: Hubert Nicpoń – 2, Wiktor Koczur / Nikodem Miklar.
LKS Kaniów – Strefa Football 5:2. Bramki Nikodem Czylok – 3, Szymon Rączkowsji, samobój / Nikodem Miklar, Kamil Feruga
LKS Bestwina – UMKS Trójka 4:1. Bramki: Damian Boboń, Hubert Nicpoń, Wojciech Morończyk, Wojciech Pycia / Konrad Sokół
LKS Kaniów – LKS Bestwina 2:1. Bramki: Nikodem Czylok, Krystian Wróbel / Marcin Michalak
UMKS Trójka – Strefa Football 5:1. Bramki: Karol Handzlik – 2, Szymon Reck, Igor Stec, Szymon Kotas / Kacper Wizner.
Najwięcej emocji dostarczyły derby LKS Kaniów – LKS Bestwina. Przed tym meczem oba zespoły miały na koncie po dwa wygrane spotkania. Gra była bardzo wyrównana i do ostatniego gwizdka sędziego zawodnicy walczyli o przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść. Sztuka ta udała się Młodzikom Kaniowa. Pod sam koniec meczu od bocznej linii boiska pod bramkę zagrał Szymon Rączkowski a tam czyhał na piłkę Krystian Wróbel i sprytnym zagraniem piętką posłał piłkę obok słupka do bramki bestwinian. Mogliśmy tutaj również obserwować popisy dwóch najlepszych bramkarzy tego turnieju: Kajetana Kopcia i Adama Raszki. Na pewno kluby będą miały z nich w przyszłości ogromną pociechę. A ja, odkąd mam przyjemność obserwować i opisywać występy młodych piłkarzy, pamiętam, że obaj bramkarze niejeden raz zdobywali statuetki i tytuły najlepszego bramkarza. Brawo Kajetan, brawo Adaś, brawo Nikodem – najlepszy strzelec.
LKS Bestwina: Damian Boboń, Kajetan Kopeć, Wiktor Włodarczyk, Hubert Nicpoń, Marcin Michalak, Grzegorz Kolis, Jakub Włosiński, Wiktor Koczur, Wojciech Morończyk, Wojciech Pycia. Trener: Mateusz Kal.
LKS Kaniów: Krystian Wróbel, Nikodem Czylok, Szymon Rączkowski, Olaf Zborek, Piotr Łysoń, Adam Wojtuszek, Piotr Wojtuszek, Mateusz Papla, Adam Raszka, Jakub Buczek, Michał Bryja, Konrad Krysiak. Trener: Andrzej Opioła
Najlepszym strzelcem z 8 bramkami na koncie został Nikodem Czylok z Kaniowa.
Bardzo twardy orzech do zgryzienia mieli trenerzy przy wytypowaniu najlepszego bramkarza. Bo Adam Raszka z Kaniowa stracił tylko 3 bramki, a Kajetan Kopeć z Bestwiny 4. Obaj popisywali się niesamowitymi paradami i znakomitym refleksem. Moim skromnym zdaniem obaj zasłużyli na tytuł Najlepszego Bramkarza i w sumie tak też się stało, z tym, że statuetka i dyplom powędrowały do Kajetana, a Adam również został uhonorowany i otrzymał bramkarskie rękawice.
Wszystkie mecze sędziował Piotr Fundanicz, w rolę św. Mikołaja wcielił się Mariusz Drężek i wędrował po hali z zawsze pełnym worem słodyczy. Mamy upiekły przepyszne ciasta i serwowały kawę i herbatę, a ojcowie pomagali w organizacji całego Turnieju. Wszystkim im należą się najwyższe słowa uznania i podziękowania. Te również kierowane są do sponsorów: Urzędu Gminy w Bestwinie oraz firm: Sega, Polan, K&G i Mat-Bud.
Nad całością czuwał prezes LKS Kaniów, Grzegorz Wieczorek.
Do góry