Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Oskar Krawczykiewicz Najlepszym Strzelcem, Tomasz Głąb Najlepszym Bramkarzem

19. 12. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1051
Gwarnie i kolorowo było dzisiaj w hali sportowej w Kaniowie. Oczywiście dominującym kolorem był czerwony, wszak w takim kolorze strój odziany jest św. Mikołaj, a właśnie z okazji „mikołajek” rozegrano V Mikołajkowy Halowy Turniej Skrzatów i Żaków zorganizowany przez LKS Przełom Kaniów.
Najpierw na parkiet wybiegły drużyny Skrzatów reprezentujące LKS Przełom Kaniów, Strefę Football Bronów, KS Bystra, Football Academy Bielsko-Biała, Bambini Sport i UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice. Więcej zdjęć TUTAJ
Głównym sponsorem Turniejów był obok firm Sega, K&G, Mat-Bud, PPHU POLAN Andrzej Konarski był Urząd Gminy Bestwina, a w trakcie ceremonii otwarcia wójt, Artur Beniowski, życzył wszystkim zawodniczkom i zawodnikom prawdziwie sportowej rywalizacji w duchu fair play. Według swojej wiedzy i doświadczenia ocenił, że kaniowski turniej jest największym w tych kategoriach wiekowych w powiecie bielskim, pogratulował organizatorom pomysłu i podziękował uczestnikom za udział życząc, aby zwyciężył najlepszy.
Otwarcia Turniejów dokonał prezes LKS Przełom Kaniów, Grzegorz Wieczorek.
Oprócz uczty dla oczu, ponieważ tak wspaniałych strzałów snajperów i parad bramkarzy mogliby pozazdrościć seniorzy, była również inna uczta, ta przynosząca nieco kalorii, w przeciwieństwie do występów na boisku, a to za sprawą niezastąpionych mam i babć kaniowskich zawodników, które upiekły wspaniałe ciasta i serwowały kawę i herbatę. No, a przede wszystkim był Mikołaj z bezustannie pełnym worem słodyczy, którymi obdzielał wszystkich wkoło.
W Turnieju Skrzatów nie prowadzono klasyfikacji, wszyscy zawodnicy otrzymali złote medale i słodycze, ale przecież wyniki meczów też są ważne, więc je przedstawiam poniżej. Pierwszą bramkę w Turnieju zdobył Mateusz z KS Bystra.

KS BYSTRA – STREFA FOOTBALL 6:0
LKS PRZEŁOM KANIÓW - FA BIELSKO-B. 0:1
BAMBINI SPORT – UMKS 3 CZ-DZ 2:3
LKS PRZEŁOM KANIÓW - STREFA FOOTBALL 2:1
KS BYSTRA – UMKS 3 CZ-DZ 4:1
BAMBINI SPORT - FA BIELSKO-B. 2:6
STREFA FOOTBALL - UMKS 3 CZ-DZ 3:0
LKS PRZEŁOM KANIÓW - KS BYSTRA 1:4
BAMBINI SPORT - LKS PRZEŁOM KANIÓW 1:2
FA BIELSKO-B. - STREFA FOOTBALL 7:1
KS BYSTRA - BAMBINI SPORT 3:0
FA BIELSKO-B. – UMKS 3 CZ-DZ 6:0
STREFA FOOTBALL - BAMBINI SPORT 0:2
LKS PRZEŁOM KANIÓW - UMKS 3 CZ-DZ 1:1
KS BYSTRA - FA BIELSKO-B. 1:4
W popołudniowym Turnieju Żaków wszystkich swoją skutecznością zadziwiał grający z numer 10 zawodnik Strefy Football. W każdym z czterech rozegranych przez jego drużynę meczów ustrzelił hat-tricka, a w pierwszym, przeciwko KS Bystra zdobył cztery bramki. Wyczyn ten powtórzył w meczu przeciwko UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice. W meczach z Football Academy i LKS Kaniów trafiał po trzy razy kończąc turniej z dorobkiem 14 bramek i zasłużenie zdobył tytuł Najlepszego Strzelca V Mikołajkowego Turnieju Żaków. Jego wyczyn kibice nagrodzili gromkimi brawami, a spiker wyraził opinię, że Lewandowski, Milik i Piątek powinni mu czyścić buty. No tak, nie zdradziłem jeszcze jego nazwiska. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Król Strzelców ma kaniowskie korzenie. Jego wujek, Wojciech Kubies, jest zawodnikiem LKS Przełom Kaniów, w tym klubie grał również jego dziadek, Jarosław, a jest synem siostry Wojciecha, Doroty i …. nazywa się Oskar Krawczykiewicz. Brawo, Oskar!!!
Również ogromne brawa zebrał reprezentant LKS Kaniów, Tomasz Głąb, „Młody Adaś”, jak nazwał go spiker, ponieważ jest synem byłego bramkarza LKS „Przełom”, Adama Głąba, i dzisiaj dwoił się i troił, aby uchronić swoje drużyny przed utratą bramki. Tak, zgadza się, napisałem drużyny, ponieważ bronił w drużynie Skrzatów również. Biorąc więc pod uwagę jego wiek i już zdobyte umiejętności LKS Kaniów może być spokojny o obsadzenie tej pozycji w przyszłości, no chyba, że ktoś go podkupi. Tomasz Głąb został wybrany Najlepszym Bramkarzem V Mikołajkowego Turnieju Żaków. Brawo, Tomek!!!
Pierwszą bramkę w Turnieju Żaków zdobył Jakub Haręża z Football Academy CZ-DZ w meczu przeciwko LKS Kaniów.
Wyniki Turnieju Żaków:
LKS PRZEŁOM KANIOW – Football Academy CZ-DZ 1:1
KS BYSTRA - STREFA FOOTBALL 0:5
LKS PRZEŁOM KANIOW - UMKS 3 CZ-DZ 5:2
KS BYSTRA - F.A. CZ-DZ 2:1
STREFA FOOTBALL – UMKS 3 CZ-DZ 9:0
LKS PRZEŁOM KANIOW - KS BYSTRA 1:1
STREFA FOOTBALL - F.A. CZ-DZ 7:1
KS BYSTRA - UMKS 3 CZ-DZ 0:0
LKS P. KANIOW - STREFA FOOTBALL 0:4
UMKS 3 CZ-DZ - F.A. CZ-DZ 1:3
W niedzielę ciąg dalszy – Turniej Młodzików, zapraszamy kibiców.

Do góry