Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

"Kaniów wieczorny" - wystawa fotograficzna

19. 11. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 604
„Kaniów wieczorny” taki tytuł nosi otwarta 21 listopada 2019 r. wystawa fotograficzna w filii bibliotecznej w Kaniowie.
Kaniów – nasza Mała Ojczyzna, tak zwykle mówią mieszkańcy wywodzący się stąd „z dziada, pradziada”, jednak coraz więcej osób przybywa do naszej wsi w celu osiedlenia się na stałe i tutaj okazuje się, że w niedługim czasie Kaniów staje się dla nich właśnie tym miejscem na ziemi, którego długo szukali.
Co ich urzekło zapytacie? Odpowiedzi udzielił nam na to pytanie autor wczorajszej wystawy Pan Paweł Hernas. „Mieszkam tutaj wraz z żoną od pięciu zaledwie lat i nie chciałbym być gdzie indziej. Kaniów to wspaniała, piękna miejscowość, sąsiedzi traktują nas jakbyśmy tu mieszkali od zawsze, cóż więcej chcieć”. Pan Paweł uwiecznił na swoich zdjęciach nie tylko charakterystyczne dla tego sołectwa tory kolejowe, ale także widoczną w oddali kopalnię, kapliczki, czy rzekę Wisłę. Wszystkie fotografie zrobione są wieczorem, co stwarza niepowtarzalny klimat, ale także daje odbiorcy zupełnie inne spojrzenie na charakterystyczne miejsca, widziane przede wszystkim w porze dnia.
Podczas wernisażu wśród gości rozgorzała dyskusja na temat sprzętu fotograficznego, ale także sposobu fotografowania. Poddano krytyce fotografowanie tzw. „na ilość”, które niewiele wnosi, a jednoznacznie  wszyscy skłaniali się do fotografowania świadomego. Podczas rozmowy wyłoniły się także pomysły na kolejne wystawy, może Kaniów pokazany w czterech porach roku, może to samo miejsce widziane okiem różnych fotografujących. Zobaczymy, może w przyszłości pomysły zostaną zrealizowane, a Kaniów doczeka się własnego folderu promującego piękno naszej miejscowości. Dziękujemy Panu Pawłowi Hernasowi za udostępnienie wspaniałych zdjęć i zapraszamy do oglądania wystawy jeszcze przez miesiąc.
Do góry