Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Nagroda im. J. Londzina dla mieszkańca Pisarzowic

19. 11. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 690
CDCD 2CD 3W Bielskim Centrum Kultury odbyła się w piątek, 8 listopada, XXI edycja uroczystej gali Nagrody ks. J. Londzina. Medal z wizerunkiem wybitnego patrioty oraz działacza narodowego ks. Józefa Londzina przyznawany jest przez Starostwo Bielskie od 1999 roku, zawsze w listopadzie, w związku z obchodami Święta Niepodległości.
Wśród przybyłych gości nie zabrakło biskupa diecezji bielsko-żywieckiej Romana Pindla, posłów na Sejm, wójtów i burmistrzów oraz dyrektorów instytucji kultury i jednostek organizacyjnych powiatu.
Uroczystość programem artystycznym wzbogacili: Chór Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej pod dyrekcją Jana Borowskiego oraz zespół Golec „Orkiestra”.
Gmina Bestwina do tej nagrody za zasługi społeczne i kulturowe nominowała ks. Cezarego Dulkę, proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bestwinie. W trakcie uroczystej gali towarzyszyli mu, zasiadając na widowni, m.in., przewodniczący Rady Gminy Jerzy Stanclik, wójt Artur Beniowski, dyrektor GOK, Grzegorz Boboń, dyrektor GBP, Teresa Lewczak, radny powiatowy Łukasz Pasierbek, przewodnicząca TMZB, Dorota Surowiak, przedstawiciele i przedstawicielki chóru kościelnego i Rady Parafialnej, Koła Gospodyń Wiejskich i inni mieszkańcy gminy Bestwina.
W tym roku medal z wizerunkiem ks. J. Londzina odebrał z rąk starosty bielskiego, Andrzeja Płonki, Bronisław Chrobak z Pisarzowic.
Zdjęcia: www.beskidzka24.pl
Do góry