Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

MDP OSP Bestwinka i MDP OSP Kaniów zwycięzcami Turnieju Powiatowego

19. 07. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 985

Stadion KS Bestwinka gościł dzisiaj, 13 lipca, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze powiatu bielskiego, które rozgrywały między sobą mecze piłki nożnej w dwóch kategoriach: do 14 i do 18 lat. Zdjęcia TUTAJ
W młodszej grupie wystąpiły 4 drużyny: MDP OSP Bystra, MDP OSP Czechowice-Dziedzice Lipowiec, MDP OSP Kaniów i MDP OSP Wilkowice, w starszej dwie: MDP OSP Bestwinka i MDP OSP Janowice.
Drużyna OSP Kaniów była bezkonkurencyjna, swoich rywali pokonywała pokaźną ilością bramek, i tak z Wilkowicami wygrała 12:0, z Bystrą 7:1 i z MDP Lipowiec 21:0.
Drugie miejsce przypadło OSP Bystra – 2 wygrane, trzecie OSP Wilkowice – remis i wygrana.
Wśród starszych drużyn MDP OSP Bestwinka pokonała MDP Janowice 7:2.
Nad całością czuwali i puchary wręczali druhowie: Herbert Szeliga - prezes Zarządu Gminnego Związku OSP i Grzegorz Gawęda - wiceprezes Zarządu Gminnego Związku OSP, przewodniczący Powiatowej Komisji ds. MDP.
Mecze sędziowali Jarosław Walecki i Artur Bieroński, a boiska do Turnieju wraz z odpowiednim zapleczem przygotował Krzysztof Zelek.
Prezes Herbert Szeliga i Grzegorz Gawęda podziękowali wszystkim drużynom za udział w Turnieju, za sportową rywalizację i walkę w duch fair play, chociaż nie obyło się bez kontuzji, ale nie były one spowodowane nieczystą grą. Do zarządu KS Bestwinka skierowano podziękowania za udostępnienie obiektu, a do opiekunów drużyn za obecność i przygotowanie młodych strażaków do zawodów.
Po walce na boisku wszyscy zasiedli przy stołach i smakowali znakomitą kiełbaskę z rożna, którądla nich smażyli starsi druhowie z OSP Bestwinka.

 

Do góry