Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Strażacy OSP Kaniów wracają z Lichenia z tarczą

19. 06. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 647
W dniach 28-30 czerwca br. nad malowniczym Jeziorem Licheńskim odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. Za nimi trzy dni emocji i zmagań podczas rozgrywania kolejnych konkurencji. O mistrzowski tytuł rywalizowały załogi druhen i druhów ochotników z całej Polski. Kolejny raz bardzo dobrze wypadła w nich drużyna OSP Kaniów, mimo iż w tym roku tylko duchowo z uwagi na stan zdrowia wspierał ich mentor i opiekun Jacek Gruszka.
Zapewne kolejne swoje tytuły kaniowscy druhowie dedykują właśnie druhowi Jackowi, który przebywa aktualnie w szpitalu.
Nasi dzielni strażacy – wodniacy zdobyli tytuł Mistrzów Polski w konkurencji Budowa Wału Przeciwpowodziowego oraz dwa tytuły wicemistrzowskie: Manewrowanie Łodzią Motorową – slalom w klasie łodzi powyżej 50 KM oraz Podejmowanie Zagrożonego Przez Powódź Przy Użyciu Łodzi Motorowej w klasie łodzi powyżej 50 KM.
W skład drużyny wchodzili: Jarosław Bieroński, Tomasz Krysiak, Wojciech Janeczko i Marcin Kłoda, a wspierało ich liczne grono wiernych kibiców.
Do góry