Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zbigniew Mikoda zwycięża w Nocnych Zawodach Wędkarskich

19. 06. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 611
Z soboty na niedzielę, 29/30 czerwca, odbyły się ostatnie z cyklu zawodów wędkarskich organizowanych przez Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” zgodnie z projektem finansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze 2014 – 2020”, z wyłączeniem projektów grantowych. Zdjęcia TUTAJ
Przygotowania stanowisk, prezentacja nowego namiotu zakupionego dzięki udziałowi Stowarzyszenia w ww. projekcie rozpoczęły się znacznie wcześniej niż wyznaczona na godzinę 20:00 zbiórka uczestników. Wszystkich przywitał prezes Roman Sas i korzystając z okazji przekazał wędkarzom różne informacje, w tym dotyczące innych projektów zrealizowanych w tym roku przez Stowarzyszenie oraz zasady korzystania z miejsc postojowych przy łowiskach.
Pogoda dopisała, więc i uczestników zawodów było sporo, bo 60. A same zawody trwały od godziny 21:00 do 5:00. W międzyczasie Zarząd Stowarzyszenia wspomagany przez panie Grażynę i Ewę przygotował i serwował kiełbaski z rożna oraz napoje.
Ciepła noc sprzyjała wędkowaniu, jak również integracji zawodników z sąsiednich stanowisk. A ryby? Hmmm, ryby jak to ryby, jedne spały, inne żerowały i dały się skusić na podsuwane im pod pyszczki smakołyki. Szczęśliwców, którzy złowili chociaż jedną sztukę było 19.
Najwięcej na wagę położył Zbigniew Mikoda, jak sam przyznał był to jego pierwszy udany udział w zawodach. Waga jego zdobyczy wyniosła 6,41 kg. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Wejster – 5,44 kg, a trzeci był Rafał Olek – 5,32 kg. W pierwszej piątce znaleźli się jeszcze Edward Ochman i Adrian Michulec. Cała dziewiętnastka w rozwinięciu informacji.
Nagrody otrzymało 10 najlepszych wędkarzy.

1

Mikoda Zbigniew

6,41

2

Wejster Rafał

5,44

3

Olek Rafał

5,32

4

Ochman Edward

5,22

5

Michulec Adrian

4,86

6

Niemiec Janusz

4,51

7

Lubański Władysław

4,22

8

Olejak Stanisław

4,06

9

Dorobisz Artur

3,51

10

Kwak Ryszard

3,13

11

Kowalik Ryszard

3,02

12

Pasierbek Paweł

2,95

13

Kotas Krzysztof

2,51

14

Buczek Marcin

2,15

15

Strempel Marcin

1,97

16

Hulboj Marcin

1,70

17

Iwanicki Erwin

1,32

18

Kotas Ryszard

0,32

19

Wypenda Paweł

0,07

Z soboty na niedzielę, 29/30 czerwca, odbyły się ostanie z cyklu zawodów wędkarskich organizowanych przez Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” zgodnie z projektem finansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze 2014 – 2020”, z wyłączeniem projektów grantowych. Zdjęcia TUTAJ

Przygotowania stanowisk, prezentacja nowego namiotu zakupionego dzięki udziałowi Stowarzyszenia w ww. projekcie rozpoczęły się znacznie wcześniej niż wyznaczona na godzinę 20:00 zbiórka uczestników. Wszystkich przywitał prezes Roman Sas i korzystając z okazji przekazał wędkarzom różne informacje, w tym dotyczące innych projektów zrealizowanych w tym roku przez Stowarzyszenie oraz zasady korzystania z miejsc postojowych przy łowiskach.

Pogoda dopisała, więc i uczestników zawodów było sporo, bo 60. A same zawody trwały od godziny 21:00 do 5:00. W międzyczasie Zarząd Stowarzyszenia wspomagany przez panie Grażynę i Ewę przygotował i serwował kiełbaski z rożna oraz napoje.

Ciepła noc sprzyjała wędkowaniu, jak również integracji zawodników z sąsiednich stanowisk. A ryby? Hmmm, ryby jak to ryby, jedne spały, inne żerowały i dały się skusić na podsuwane im pod pyszczki smakołyki. Szczęśliwców, którzy złowili chociaż jedną sztukę było 19.

Najwięcej na wagę położył Zbigniew Mikoda, jak sam przyznał był to jego pierwszy udany udział w zawodach. Waga jego zdobyczy wyniosła 6,41 kg. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Wejster – 5,44 kg, a trzeci był Rafał Olek – 5,32 kg. W pierwszej piątce znaleźli się jeszcze Edward Ochman i Adrian Michulec. Cała dziewiętnastka w rozwinięciu informacji.

Nagrody otrzymało 10 najlepszych wędkarzy.

 

Do góry