Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Grzegorz Gawęda Strażakiem Roku

19. 06. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 574
5d10f2d5bf2a6 p5d10f2db16588 pDziennik Zachodni podsumował Plebiscyt „Strażak Roku 2019 Województwa Śląskiego”. Nagrodzeni zostali strażacy-ochotnicy, jednostki OSP oraz młodzieżowe drużyny pożarnicze z całego województwa.
Tegoroczną edycję plebiscytu Dziennik Zachodni organizował pod patronatem Waldemara Pawlaka, prezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Przedsięwzięcie już po raz drugi spotkało się z ogromnym zainteresowaniem czytelników, którzy nominowali do plebiscytu aż 70 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, 300 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz ponad 400 strażaków-ochotników. Już sama nominacja to niezwykłe wyróżnienie i docenienie ciężkiej służby strażaków.
24 czerwca, w Galerii Libero w Katowicach, nagrodzono laureatów plebiscytu w dwóch kategoriach miejsko-powiatowych oraz wojewódzkich: Strażak Ochotnik Roku oraz Ochotnicza Straż Pożarna Roku, a także w kategorii wyłącznie wojewódzkiej - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.
Nagrody wręczał m.in. generał brygadier w st. spocz. Zbigniew Meres, wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
Laureatem kategorii Strażak Ochotnik Roku 2019 w Bielsku-Białej i powiecie bielskim został Grzegorz Gawęda, prezes OSP Bestwinka i równocześnie radny powiatowy.
Gratulacje!
Zdjęcia: Dziennik Zachodni
Do góry