Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

III Memoriał Karola Ryszki przeszedł do historii

19. 03. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 571
W sobotę, 2 marca 2019 roku, LKS Przełom Kaniów Memoriałem im. Karola Ryszki rozpoczął całoroczne obchody Jubileuszu 70-lecia Klubu. Trzeci już Memoriał z udziałem drużyn: LKS Kaniów, Oldboje Kaniów, LKS Sokół Zabrzeg, LKS Wilamowiczanka Wilamowice, LKS Orzeł Kozy odbył się w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kaniowie, natomiast o godz. 16:00 w sali Domu Strażaka odbyła się oficjalna uroczystość dla zaproszonych gości oraz zawodników i działaczy. Zdjęcia z końcówki III Memoriału oraz popołudniowych uroczystości w sali OSP TUTAJ
W otwarciu III Memoriału brali udział: senator RP Andrzej Kamiński, syn Karola Ryszki Wacław oraz wnuki: Kornel – czynny zawodnik LKS Kaniów i Marcin – po zakończeniu kariery pływaka ( trzykrotny mistrz świata w pływaniu na Mistrzostwach Świata w Pływaniu Osób Niewidomych IBSA 2011 w Antalya, brązowy medalista Mistrzostw Europy w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w Berlinie 2011, uczestnik Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie 2008 i Londynie 2012, a także wielokrotny mistrz i rekordzista Polski) jest obecnie reprezentantem Polski i kapitanem drużyny w blind footballu i brał udział w Mistrzostwach Europy w Anglii w 2015 roku, jest również początkującym redaktorem w Weszło fm. – sportowym radio.
Rolę gospodarza pełnił prezes LKS Kaniów Grzegorz Wieczorek, senator Andrzej Kamiński skierował do zawodników wiele ciepłych słów, sam bowiem był zawodnikiem, grał na pozycji bramkarza w III-ligowym Pasjonacie Dankowice, a sygnał do turniejowych zmagań dał wspomniany wnuk śp. Karola Ryszki, Marcin.
W bratobójczym pojedynku LKS Kaniów pokonał Oldbojów Kaniów 2:0, Wilamowiczanka Wilamowice zwyciężyła w starciu z LKS Sokół Zabrzeg 3:0, Orzeł Kozy wygrał z Oldbojami 3:1, LKS Kaniów wygrał z Sokołem Zabrzeg 3:1, Wilamowiczanka pokonała Kozy 2:0, Oldboje Kaniów doznały porażki 0:1 z Zabrzegiem, również 0:1 przegrał LKS Kaniów z Wilamowiczanką, Kozy pokonały Zabrzeg 5:0, Oldboje przegrali z Wilamowiczanką 1:5 i w ostatnim meczu LKS Kaniów wygrał z Orłem Kozy 3:2.
LKS Wilamowiczanka Wilamowice z kompletem punktów i stosunkiem bramek 14:2 zajął pierwsze miejsce i odebrał z rąk prezesa Grzegorza Wieczorka i Wacława Ryszki stosowny Puchar i dyplom.
Drugie miejsce przypadło LKS Kaniów – 9 punktów, trzecie LKS Orzeł Kozy – 6 pkt., czwarte LKS Sokół Zabrzeg – 3 pkt., na piątym miejscu sklasyfikowano Oldbojów Kaniów.
Statuetkę dla najlepszego zawodnika Memoriału odebrał Damian Rusin z LKS Wilamowiczanka, najlepszym bramkarzem wybrano Krzysztofa Buckiego z LKS Kaniów, a najlepszym strzelcem został z 6 bramkami Norbert Foks – LKS Wilamowice.
Do góry