Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Wysoka ocena starosty bielskiego Andrzeja Płonki oraz radnego Rady Gminy Bestwina, Łukasza Furczyka, przez czytelników Dziennika Zachodniego

18. 10. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1773
W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się uroczysta gala plebiscytu „Samorządowiec Województwa Śląskiego”. Była to akcja redakcyjna „Dziennika Zachodniego” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.
Głosowanie w plebiscycie rozpoczęło się 24 sierpnia i trwało do 13 września br. Wzięli w nim udział radni z każdego miasta, powiatu i gminy województwa śląskiego oraz prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, starostowie powiatów, a także radni Sejmiku Województwa Śląskiego, na których czytelnicy i internauci mogli oddawać swoje głosy, doceniając tym samym ich zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności.
Starosta Bielski Andrzej Płonka zdobył wysokie, trzecie miejsce. Jest to szczególne wyróżnienie w jubileuszowym roku XX-lecia funkcjonowania w Polsce powiatów.
W Plebiscycie na „najlepszego wójta” wójt gminy Bestwina nie otrzymał ani jednego głosu na TAK, ale również żadnego głosu na NIE. Zwyciężył wójt gminy Poraj, Łukasz Stachera.
Tytuł „najlepszego radnego w gminie” otrzymało troje radnych z powiatu bielskiego: Łukasz Furczyk radny Rady Gminy Bestwina (jedyny radny z gminy Bestwina, na którego oddano głosy), Stanisław Wojciech radny Rady Miasta Czechowice-Dziedzice oraz Stanisław Nycz radny Rady Miasta i Gminy Wilamowice.
Do góry