Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

OSP Kaniów z trzema pucharami za zwycięstwa w zawodach sportowo - pożarniczych gminy Bestwina

18. 09. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1516
W sobotę, 22 września, boisko KS Bestwinka, zapełniło się druhnami i druhami naszych gminnych jednostek OSP, rozgrywano tam bowiem gminne zawody sportowo – pożarnicze o puchar wójta gminy Bestwina. Wzięły w nich udział reprezentacje wszystkich jednostek OSP gminy Bestwina, jednakże nie wszystkie wystawiły swoje drużyny w każdej kategorii. Drużyny męskie były 4, 1 kobieca i 3 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Zdjęcia TUTAJ
Komisję sędziowską zawodów powołał Komendant Miejski PSP w Bielsku – Białej, a sędzią głównym był st. kpt. Roman Marekwica. Obserwatorami byli prezesi i naczelnicy jednostek OSP, członkowie ich zarządów oraz przewodniczący Rady Gminy, Jerzy Stanclik, wójt gminy Bestwina, Artur Beniowski, prezes Zarządu Gminnego Związku OSP - Herbert Szeliga i komendant gminny OSP - Grzegorz Owczarz.
Zawody zostały rozegrane w konkurencjach:
- sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe wg regulaminu dla MDP 2010,
- sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe wg regulaminu 2011.
Drużyna kobieca była tylko jedna, ale druhny OSP Bestwinka i tak dały z siebie wszystko, żeby osiągnąć jak najlepszy rezultat. Ich wynik to 136 pkt. Słyszałem z boku opinie, że pewnie wygrałyby z niejedną męską sztafetą.
Wśród seniorów zwyciężyła drużyna OSP Kaniów – 120,2, na drugim miejscu sklasyfikowano OSP Bestwinka – 125,0, trzecie przypadło OSP Bestwina 137,0 i czwarte OSP Janowice – 141, 0 pkt.

Liczył się nie tylko czas wykonania zadań, ale również należyta staranność, nie można było sobie pozwolić nawet na najmniejsze odstępstwo od regulaminu.
OSP Kaniów była w sobotę nie do pokonania. Młody naczelnik, Wojciech Janeczko, zresztą starował w sztafecie jako pierwszy, odmłodził bardzo swoją drużynę i dało to efekt, ale na pewno nie bez znaczenia były treningi i szkolenia. Sukcesy na Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym druhów OSP Kaniów mówią same za siebie.
Również w kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych puchar za pierwsze miejsce odebrała MDP OSP Kaniów z wynikiem 993,0, drugie miejsce OSP Bestwinka – 964,4, trzecie OSP Janowice – 957,09.
W kategorii MDP dziewcząt zwyciężyła jako jedyna startująca MDP OSP Bestwinka – 914,7 pkt.
OSP Kaniów – seniorzy byli także najlepsi w musztrze, a wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Janowice. Tutaj puchary ufundował radny powiatowy Grzegorz Gawęda.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach reprezentować będą gminę w zawodach powiatowych, życzymy sukcesów.

Do góry