W seniorskich rozgrywkach 7 na 9

18. 09. 16
Odsłony: 3485
Tym razem relację z weekendowych meczów piłkarzy rozpocznę wyjątkowo od występu juniorów U 19 LKS Bestwina (2 Liga Juniorów (Beskidzki OZPN)) przeciwko LKS Czaniec, ponieważ na ten mecz zostałem zaproszony i uwieczniłem go obiektywem aparatu. Niestety, młodsza od swoich przeciwników drużyna LKS Bestwina uległa gościom 1:4 a honorowe trafienie zaliczył Krzysztof Nowak. Zdjęcia z meczu TUTAJ.
W lidze okręgowej LKS Bestwina podejmował w sobotę Koszarawę Żywiec. Zajmująca przed tym meczem 10 miejsce z 9 punktami Koszarawa postawiła gospodarzom wysoko poprzeczkę. Goście mecz rozpoczęli doskonale, bo choć gola nie zdobyli, to już po kilkunastu sekundach wysłali poważne ostrzeżenie gospodarzom groźną próbą ofensywną. Mimo iż w 7 poprzednich meczach zaliczyli aż 6 remisów to tym razem zamierzali sięgnąć po zwycięstwo. Gospodarze również za cel stawiali sobie zwycięstwo, no a w takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem pozostał jednak remis i tak też się stało.
LKS Bestwina – TS Koszarawa Żywiec 0:0
LKS Bestwina: Kudrys – Duś, Gacek, Gołąb, Miroski, Makowski (70'Kowaliczek), Gleindek (46'Włoszek), Droździk, Kozioł (60'Skęczek), Wentland, Feruga (78'Święs).
KS Bestwinka w niedzielę udał się do innego beniaminka, LKS-u Kończyce Małe. I od razu zdradzę, że odniósł drugie wyjazdowe zwycięstwo w rozgrywkach BLO (na własnym boisku jeszcze tego nie dokonał). Po celnych trafieniach Bartosza Adamowicza w 20 minucie oraz Jakuba Dudy w 90 trzy punkty pojechały do Bestwinki.
Obie drużyny kończyły spotkanie w osłabieniu po czerwonych kartkach otrzymanych za akcje ratunkowe. Pierwszy boisko opuścił Szymon Tomala (KS Bestwinka) - w 74 minucie a cztery minuty później taki sam los spotkał bramkarza gospodarzy - Bartłomieja Górczyńskiego za zagranie ręką poza polem karnym.
LKS Kończyce Małe – KS Bestwinka 1:2
KS Bestwinka: Golik – Tomala, Bieńko, Więcek, Olek, Wydmański (46' Wierzgoń), Dawidek, Kosmaty, Adamowicz, Zosuł (30' Skęczek), Wróbel (60' Duda)

W klasie A LKS Kaniów podejmował u siebie Sołę Kobiernice. Prowadzenie zespół trenera Wiesława Kucharskiego uzyskał w 44 minucie po strzale Dominika Domki. Goście wyrównali zaraz na początku drugiej odsłony. Wynik ulegał zmianie dopiero w 79 minucie, gdy Jończego pokonał ponownie pewnym uderzeniem Dominik Domka ustalając wynik spotkania na korzyść swojego zespołu.
LKS Kaniów – KS Soła Kobiernice 2:1
LKS Kaniów: Jonkisz Wojciech (46'Bucki Krzysztof), Faruga Marek (71'Głombek Sławomir), Czulak Wojciech, Bąk Piotr, Kubies Wojciech, Kóska Szymon, Grygierzec Mateusz (85'Niemczyk Sebastian), Jarosz Krzysztof, Ciućka Patryk (66'Nazim Patryk), Domka Dominik, Damaz Adrian (46'Jurczyga Robert).