Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Żaki walczyły w Kozach i Zabrzegu

18. 09. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 850
Nie próżnowali najmłodsi zawodnicy LKS Przełom Kaniów i KS Bestwinka w ostatnich dniach.
W piątek, 7 września, odbył się w Kozach pierwszy z czterech Turniej Żaków w ramach rozgrywek Beskidzkiego Okręgu Piłki Nożnej. Gospodarzami kolejnych będą kluby uczestniczące w rozgrywkach. Udział wzięły: LKS Kozy, LKS Pionier Pisarzowice, KS Bestwinka i LKS Przełom Kaniów.
LKS Przełom Kaniów przegrał z Kozami 0:2, z Pisarzowicami również w tym samym stosunku i pokonał Bestwinkę 2:1, co pozwoliło kaniowskim Żakom zająć 3 miejsce.
Bestwinka oprócz meczu z Kaniowem przegrała z Pisarzowicami 0:1 i zremisowała z Kozami 1:1.
LKS Przełom Kaniów reprezentowali: Tomasz Głąb, Paweł Hohoł, Paweł Krysiak, Bartłomiej Mitko, Oskar Droździk, Kacper Kowalówka, Dawid Lis, Jakub Nowak, Maciej Kurasiewicz, Stanisław Beniowski, Franciszek Kurek, Igor Pękala, Mateusz Borlicki i Tobiasz Kocur.
W sobotę z kolei na stadionie w Zabrzegu odbył się Turniej Piłki Nożnej Żaków o Puchar Burmistrza Czechowic-Dziedzic (rocznik 2009 i młodsi). Udział w nim wzięła drużyna Żaków z Kaniowa, a oprócz nich: UMKS 3 Czechowice-Dziedzice, LKS Sokół Zabrzeg, KS Międzyrzecze, Rotuz Bronów i Centrum Ligota.
LKS Przełom Kaniów pokonał kolejno: Centrum Ligota 5:1, UMKS 3 Czechowice-Dziedzice 2:0 i w meczu o pierwsze miejsce LKS Sokół Zabrzeg 2:3.
Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano bramkarza z Kaniowa, Adama Górę, a w klasyfikacji najlepszych strzelców z 5 bramkami Konrad Krysiak zajął 2 miejsce.
Żaki LKS Przełom Kaniów: Adam Góra, Maria Góra, Piotr Łysoń, Jakub Kinio (1 bramka), Krzysztof Furczyk (1 bramka), Bartosz Mitko (2 bramki), Daniel Kuwik, Konrad Krysiak (5 bramek), Oskar Droździk, Tomasz Głąb, Kacper Kowalówka, Dawid Lis, Jakub Nowak, Paweł Hohoł, Paweł Krysiak (1 bramka).
Drużynie Żaków towarzyszyli trenerzy: Mariusz Cupriak i Czesław Jonkisz oraz liczne grono działaczy i rodziców zawodników. Brawo!!!
Do góry