W lidze okręgowej ponownie remis i porażka

18. 08. 12
Odsłony: 3084
Podobnie, jak tydzień temu występujące w lidze okręgowej nasze drużyny: LKS Bestwina i KS Bestwinka nie zaznały smaku zwycięstwa. Tym razem jeden punkt zdobył LKS Bestwina a beniaminek musiał przełknąć gorycz porażki.
LKS Bestwina podejmował na własnym boisku innego beniaminka, zwycięzcę żywieckiej klasy A, Sołę Rajcza. Po meczu trener gospodarzy Sławomir Szymala mówił tak: „Soła zamurowała własną bramkę i waliła tylko długie piły na swoich napastników. Nasza dominacja w tym meczu nie podlegała dyskusji, drużyna z Rajczy przyjechała do nas tylko nie przegrać meczu i to jej się udało.”
Warto odnotować, że najlepszą okazją do zdobycia bramki był podyktowany dla LKS Bestwina rzut karny, niestety egzekutor, Mateusz Droździk, trafił w poprzeczkę. LKS Bestwina i Cukrownik Chybie są jedynymi drużynami, które nie zdobyły jeszcze bramki w dwóch pierwszych kolejkach (Pruchna i Kończyce Małe mają za sobą jeden mecz).
LKS Bestwina – Soła Rajcza 0:0
LKS Bestwina: Granatowski - Gacek, Duś, Gołąb, Miroski, Droździk, Feruga (88' Lisewski), Święs (60' Kozioł), Gleindek, Skęczek, Włoszek.
W ostatnią niedzielę KS Bestwinka gościł na własnym obiekcie TS Koszarawa Żywiec, wczoraj przyszło zmierzyć się z drugą drużyną z Żywca, Góralem Żywiec i był to mecz wyjazdowy. Wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej połowie. Najpierw Dominik Chmielniak musiał skapitulować w 11 minucie po strzale z rzutu karnego, a po trzech minutach ponownie został pokonany po ładnej akcji gospodarzy. Gol do szatni spowodował, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0 dla Górala.
Po przerwie podopieczni Tomasza Zużałka walczyli o zmianę wyniku i ta ambitna postawa została wynagrodzona. W 81 minucie po strzale Mateusza Radwańskiego bramkarz miejscowych z trudem sparował piłkę, a z dobitką najszybciej pospieszył Bartosz Adamowicz i zdobył honorowego gola.
Góral Żywiec – KS Bestwinka 3:1
KS Bestwinka: Chmielniak – Olek (57' Stasica), Korczyk, Więcek, Tomala, Zelek (82' Pasionek), Radwański, Kosmaty, Dawidek, Adamowicz, Skęczek (70' Wydmański).