Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Znakomity piłkarski weekend

18. 06. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1062
LKS Bestwina umocnił się na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek w fotelu wicelidera AP-Sport Bielskiej Ligi Okręgowej. Pomogła w tym przegrana Błyskawicy Drogomyśl i wygrana LKS-u w meczu z Leśną 5:1. W sobotę kibice zgromadzeni wokół boiska w Bestwinie mogli zobaczyć bramki zdobyte przez Skęczka (17'), Święsa (30’), Nycza (59'), Ferugę (68') i ponownie Nycza (73').
Kończące się rozgrywki to rekordowy pod względem ilości zdobytych punktów (59) sezon w wykonaniu bestwinian, a przed nimi jeszcze ostatni mecz w Jaworzu z Czarnymi i są realne szanse na wskoczenie do szóstej dziesiątki.
LKS Bestwina – LKS Leśna 5:1
KS Bestwinka, wicelider bielskiej klasy A, podejmował u siebie LKS Zapora Wapienica. Po ubiegłotygodniowej, pierwszej w sezonie porażce z Międzyrzeczem, zespół Tomasza Zużałka wyszedł na boisko bardzo zmotywowany. Oprócz chęci zdobycia 3 punktów piłkarze chcieli pożegnać się z kibicami na własnym boisku okazałym zwycięstwem i jednocześnie sprawić trenerowi z okazji urodzin prezent właśnie w postaci zwycięstwa. Wszystko wyszło znakomicie. Już w 2 minucie Bartosz Adamowicz zdobył pierwszą bramkę, a kolejne dorzucili: 33' Maciej Kosmaty, 38' Przemysław Stasica, dwukrotnie 50' i 56’ Michał Kujawa i na koniec ponownie w 63' Bartosz Adamowicz.
Ostatni, patrząc na terminarz, w sezonie mecz KS Bestwinka rozegra w Hecznarowicach z Sokołem w sobotę 16 czerwca o godz. 16:00. Obecnie KSB ma tę samą liczbę punktów co Rekord Bielsko-Biała II i w przypadku zwycięstw obu drużyn w tej ostatniej kolejce konieczne będzie rozegranie meczu barażowego na neutralnym boisku, ponieważ w bezpośrednich meczach dwa razy padł remis 2:2.
KS Bestwinka – LKS Zapora Wapienica 6:0
LKS Przełom Kaniów podejmował u siebie KS Bystra. Tym razem mecz zakończył się tylko jednobramkowym zwycięstwem, ale jest to szósta wygrana z rzędu. Bramkę zdobył Marek Faruga. Ostatni mecz w sezonie na własnym boisku był okazją dla Zarządu LKS i drużyny do pożegnania kończącego karierę piłkarską bramkarza Patryka Iwańca, który przywdziewał klubową koszulkę w latach 2009 – 2010, 2015 – 2016 oraz obecnie w sezonie 2017/2018.
LKS Kaniów dzięki znakomitej serii pod wodzą Wiesława Kucharskiego umocnił się na czwartym miejscu i na nim też zakończy sezon.
LKS Przełom Kaniów – KS Bystra 1:0
Do góry