Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Dni Gminy Bestwina oraz Święto Powiatu Bielskiego

18. 06. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2203
Dni Gm.jpgGminny Ośrodek Kultury w Bestwinie, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „BESTWINA” oraz OSP Bestwina zapraszają w dniach 16 – 17 czerwca na Dni Gminy Bestwina, Starosta Bielski i Wójt Gminy Porabka na Święto Powiatu Bielskiego.
W sobotę, 16 czerwca, na estradzie w Bestwinie od godz. 16:00 występować będą młodzi tancerze (GOK Bestwina), a po nich swój repertuar zaprezentuje o godz. 16:30 Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie.
O godz. 17:00 wystąpi gwiazda wieczoru, zespół „KIERSI” prezentujący śląskie granie na najwyższym poziomie, zespół, grający dobrą, nieprzerysowaną, śląską muzykę, do której świetnie się tańczy i której bardzo dobrze się słucha.
Po ich występie nastąpi uroczyste otwarcie Dni Gminy Bestwina i występ kolejnej gwiazdy wieczoru, zespołu „KORDIAN” - pierwszej w Polsce formacji grającej góralskie disco polo! (godz. 18:30), a na zakończenie pierwszego dnia zabawa taneczna z zespołem „Puls Music”.
Oczywiście przez całe popołudnie mnóstwo atrakcji dla dzieci, a dla głodnych i spragnionych bogato zaopatrzone bufety. Strażacy OSP Bestwina zaprezentują pokaz ratownictwa.
W niedzielę, 17 czerwca, od godziny 10:00 na stadionie LKS Bestwina odbywać się będzie impreza towarzysząca – Sportowy Piknik Rodzinny, a po południu, od godz.16:00 na estradzie VI LASKI uOZGRAJ, a w jego ramach występy: Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca MAŁA BESTWINA, Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca BESTWINA, Zespołu Pieśni i Tańca KOTLINA, Zespołu Regionalnego MAŁA BRENNA, Zespół Regionalny ROŻNOWSKA DOLINA.
Na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z zespołem „RAMADAJ” ze Szczyrku a o godz. 22:00 pokaz sztucznych ogni.
Program Święta Powiatu Bielskiego na plakacie obok. Uroczystości odbywać się będą w Porąbce wraz z Dniami Gminy Porąbka.
Do góry