Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Seniorzy Przełomu zwycięzcami II Memoriału im. Karola Ryszki

18. 03. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1645

II Memoriał im. Karola Ryszki przeszedł do historii. Na samym początku turnieju spiker zawodów, a jednocześnie sekretarz klubu Mirosław Kołodziejczyk powitał wszystkie zespoły. Prezes Grzegorz Wieczorek przywitał wszystkich gości, a szczególnie syna pana Karola Wacława Ryszkę, wnuka Kornela Ryszkę, wójta gminy Bestwina Artura Beniowskiego, sołtysa Marka Pękalę, radnego Rady gminy Bestwina Romana Pacygę, kierownika Klubu Kibica Antoniego Wojsława oraz samych zawodników wraz z trenerami i działaczami klubu.
Następnie prezes przypomniał sylwetkę pana Karola oraz wielkie zasługi, przez które pamiętamy Honorowego Członka Klubu jako wybitnego społecznika, działacza i budowniczego. Prezes podkreślił, iż pamięć o dokonaniach pana Karola Ryszki dla klubu nie może zostać zapomniana i powinna być przekazywana kolejnym pokoleniom.
Wójt Artur Beniowski również skierował parę słów do wszystkich zawodników oraz działaczy. Z kolei Wacław Ryszka podziękował prezesowi klubu za pamięć i organizację turnieju, a także oficjalnie otworzył sobotnie zawody piłkarskie.
W przerwie turnieju swoje umiejętności pod okiem trenerów Mariusza Cupriaka i Czesława Jonkisza zaprezentowała najmłodsza ekipa Przełomu. Zwycięzcą całego turnieju została drużyna LKS Przełom Kaniów I.
Wyniki turnieju: (w miejsce Sokoła Zabrzeg, który wycofał się z turnieju, wystąpiła ekipa oldbojów z Kaniowa):
LKS Przełom Kaniów I - LKS Przełom Kaniów II 3:1
LKS Mazańcowice - KP Beskid Skoczów 4:4
LKS Przełom Kaniów I - Old Boys Kaniów 4:1
LKS Przełom Kaniów II - LKS Mazańcowice 5:2
KP Beskid Skoczów - Old Boys Kaniów 5:2
LKS Przełom Kaniów I - LKS Mazańcowice 1:0
LKS Przełom Kaniów II - Old Boys Kaniów 1:0
KP Beskid Skoczów - LKS Przełom Kaniów I 2:4
LKS Mazańcowice - Old Boys Kaniów 2:4
LKS Przełom Kaniów II - KP Beskid Skoczów 1:5
Tabela:
1. LKS Przełom Kaniów I 12 punktów 12:4
2. KP Beskid Skoczów 7 punktów 16:11
3. LKS Przełom Kaniów II 6 punktów 8:10
4. Old Boys Kaniów 3 punkty 7:12
5. LKS Mazańcowice 1 punkt 8:14
Najlepszym strzelcem został Wojciech Kubies (LKS Przełom Kaniów I) – 4 bramki, najlepszym zawodnikiem Jakub Wojaczek z KP Beskid Skoczów, a najlepszym bramkarzem Kamil Owczarz z Old Boys Kaniów.
Nagrody uczestnikom wręczali: wójt Artur Beniowski , prezes Przełomu Grzegorz Wieczorek oraz Wacław Ryszka. Na koniec prezes Grzegorz Wieczorek podziękował za przybycie i zaprosił wszystkich na kolejny Memoriał w 2019 roku. Również słowa gratulacji dla wszystkich zawodników skierował wójt Artur Beniowski oraz podziękował zarządowi za organizację Memoriału. Drużyny otrzymały puchary, a wyróżnieni zawodnicy pamiątkowe statuetki. Prezes również podziękował Adrianowi Damazowi, który sędziował sobotni turniej, za pomoc w jego organizacji.
Kadra LKS Przełom Kaniów I: Wojciech Jonkisz - Sławomir Głombek, Wojciech Czulak, Kornel Ryszka, Grzegorz Maron, Wojciech Kubies
Kadra LKS Przełom Kaniów II: Mateusz Nowak, Patryk Nazim, Marcin Stryczek, Testowany zawodnik, Testowany zawodnik, Testowany zawodnik
Kadra Old Boys Kaniów: Kamil Owczarz - Mariusz Szczepaniak, Krzysztof Pyka, Marcin Głombek, Tomasz Jacher, Artur Beniowski, Szymon Misiek, Andrzej Piekiełko
Zdjęcia z turnieju są opublikowane na fanepageu klubowym na Facebooku TUTAJ
http://przelom-kaniow.info

Do góry