Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Walczyli o Puchar Wójta

18. 02. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2142

W sobotę, 24 lutego, hala sportowa w Kaniowie znów tętniła gwarem, okrzykami i brawami. Swój Turniej o Puchar Wójta Gminy Bestwina rozgrywały w niej bowiem drużyny żaków z roczników 2007 – 2008 z klubów: LKS Bestwina, Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice, KS Rudzica, i LKS Przełom Kaniów, który był jego organizatorem, a finansował go Urząd Gminy Bestwina. Wszystkie mecze sędziował Oskar Harężlak. Zdjęcia TUTAJ
Uczestników przywitał trener Mariusz Cupriak, a otwarcia dokonał wójt, Artur Beniowski.
Jako pierwsze na parkiecie wystąpiły ekipy LKS Kaniów i LKS Bestwina. Gospodarze mieli najmłodszą drużynę, z kolei w zespole z Bestwiny występowały dziewczyny. Trener Wojciech Lisewski miał kilka „piątek” i bywało, że cała występująca na boisku piątka składała się z dziewczyn i grała przeciwko chłopakom, na dodatek w jednym meczu Wiktoria Pieczka zdobyła bramkę.
LKS Kaniów – LKS Bestwina 4:1
W pozostałych meczach padły następujące rozstrzygnięcia:

LKS Kaniów - Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice 5:4
LKS Kaniów – KS Rudzica 1:4
LKS Bestwina - Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice 3:3
LKS Bestwina – KS Rudzica 1:7
KS Rudzica - Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice 3:0
Z samymi zwycięstwami i 9 punktami pierwsze miejsce zajął KS Rudzica, drugie LKS Przełom Kaniów – 6 punktów, trzecie Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice – 1 pkt. I czwarte LKS Bestwina – 1 pkt.
Najlepszym strzelcem został Gracjan Olkowski (Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice) – 6 bramek (Szymon Rączkowski z LKS Kaniów – 5 bramek), a najlepszym bramkarzem Karol Lis z Rudzicy.
Nagrody uczestnikom wręczali: wójt, Artur Beniowski oraz prezes LKS Kaniów, Grzegorz Wieczorek. Drużyny otrzymały puchary, piłki, dyplomy, najlepszy bramkarz i snajper dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe, był również w trakcie turnieju słodki poczęstunek.
Zarówno wójt, Artur Beniowski, jak i prezes Grzegorz Wieczorek oraz trener Mariusz Cupriak dziękowali wszystkim za udział, za sportową rywalizację, za walkę do ostatniego gwizdka. Dziękowano również dziewczynom z LKS Bestwina za udział i odwagę w starciu z chłopakami. Z niedowierzaniem przyjęto informację Wojciecha Lisewskiego, założyciela i trenera drużyny dziewcząt LKS Bestwina, że liczy ona 25 zawodniczek.
LKS Kaniów reprezentowali: Klaudia Stasica, Krzysztof Furczyk, Piotr Łysoń, Konrad Olek, Michał Bryja, Fabian Rączkowski, Szymon Rączkowski, Jakub Buczek, Igor Aleksiejuk, Mateusz Papla, Krystian Wróbel, Maksymilian Staszczyk, Szymon Droździk, Maksymilian Borlicki, Kacper Szczepaniak.
LKS Bestwina: Damian Boboń, Hubert Nicpoń, Antoni Węglarz, Nikodem Skiba, Dominik Łyszczarz, Kajetan Kopeć, Nikodem Kraus, Nikodem Wala, Patryk Kramarczyk, Wojciech Pycia, Wiktoria Pieczka, Aleksandra Jonkisz, Nikola Nycz, Kamila Jankowiak, Wiktoria Kopeć, Zofia Saumun.

Do góry