Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Kantyczki 2018” za nami

18. 01. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 833

kantyczki 004kantyczki 005kantyczki 024kantyczki 026kantyczki 027kantyczki 047kantyczki 050Aż w czternastu kategoriach wystąpili uczestnicy I Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Kantyczki 2018” zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie, który odbył się w środę, 17 stycznia, w sali OSP Bestwinka.
Jury w składzie: Piotr Mirecki – przewodniczący oraz Magdalena Mikoda i Ireneusz Stanclik miało mnóstwo pracy, ponieważ musiało ocenić występy aż 280 wykonawców. Konkurs trwał od godz. 10:00 do 14:00, a na widowni oprócz mieszkańców gminy zasiedli: ksiądz Józef Baran, który był prekursorem takich konkursów, sekretarz gminy Arkadiusz Maj, radni powiatowi i gminni: Grzegorz Gawęda, Jan Stanclik, Jerzy Stanclik, Maria Maroszek, Łukasz Greń, Magdalena Wodniak – Foksińska, panie prezeski Kół Gospodyń Wiejskich i panie dyrektor Zespołów Szkolno – Przedszkolnych.
Nagrody w Konkursie ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie, wszyscy nagrodzeni otrzymali książki, a laureaci Grand Prix bony na kwotę 200 zł do sklepu muzycznego ELPA w Bielsku – Białej, a oprócz nagród dla wszystkich uczestników były jeszcze słodycze i napoje.
Jury i słuchacze poziom wykonawców ocenili bardzo wysoko. A oto wyniki I Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Kantyczki 2018":
Kategoria: Grupy Kolędnicze
- Grupa Kolędnicza Zespołu Regionalnego „Mała Bestwina" działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bestwinie pod kierownictwem pana Sławomira Ślósarczyka I MIEJSCE i  GRAND PRIX
- Grupa Kolędnicza z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Bestwinie pod kierownictwem pani Doroty Surowiak – „Kolęda z Herodem” – MIEJSCE II
Kategoria: przedszkola, soliści:
- Michalina Tatoń, Przedszkole Bestwinka, opiekun: pani Barbara Niemczyk „Wśród nocnej ciszy” i  „Świeć gwiazdeczko mała świeć"- MIEJSCE I
- Milena Pawełko, Przedszkole Bestwinka, opiekun: pani Babra Niemczyk „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy śliczna Panna” - MIEJSCE II
Kategoria: przedszkola, duety
- Alicja Dybczak, Jan Foksiński, Przedszkole Bestwina, opiekun: pani Magdalena Wodniak-Foksińska - WYSTĘP ODWOŁANY
Kategoria: przedszkola, chóry, grupy młodsze
- „Smerfy", przedszkole Bestwinka, opiekun: pani Marlena Brzozowska „Świeć gwiazdeczko, świeć”, „Lulajże Jezuniu” - MIEJSCE I
Kategoria: przedszkola, chóry, grupy starsze
- "Motylki", przedszkole Bestwinka, opiekun: pani Alicja Szmagaj - „A wczora z wieczora”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” - MIEJSCE I
Kategoria: duety, klasy I-III
- Julia Rączka, SP Bielsko-Biała, opiekun: pani Natalia Rączka „Oto dziś narodziła się miłość”, „Gloria” wykonawca: R. Janson, P. Cugowski, A. Gadowski- MIEJSCE I
- Wiktoria Tekieli, Zofia Greń, ZSP Bestwinka, opiekun- pani Elżbieta Ryś-Jarczok „Uroki zimy”, „Przybieżeli do Betlejem" - MIEJSCE I
Kategoria: soliści, klasy IV-VI
- Alicja Stanclik, ZSP Janowice, opiekun: pani Anna Makuchowska „Maryjo, czy ty wiesz?", „Jezusa narodzonego” - MIEJSCE II
- Filip Frączek, ZSP Janowice, opiekun: pani Anna Makuchowska_”Kolęda dla Piotra" Z. Preisner, „Pójdźmy wszyscy"- MIEJSCE III
- Anna Sawkiewicz, ZSP Janowice, opiekun: pani Anna Makuchowska „Cicha noc”, „Nie było miejsca" – MIEJSCE IV
Kategoria: kl. IV-VI duety
- Joanna Wołoszczak, Magdalena Szlosarczyk, ZSP Janowice, opiekun: pani Anna Makuchowska „Nie miały aniołki" W. Borowska, „Triumfy Króla Niebieskiego” – MIEJSCE I
Kategoria: zespoły do 10 osób, klasy: IV-VI
- Zespół z ZSP Janowiec, opiekun: pani Anna Makuchowska „Wielkie świąteczne całowanie" Piasek, „Gdy śliczna Panna” - MIEJSCE II
Trio: Julia Placach, Aniela Gwóźdź, Antonina Foksińska, ZSP Bestwina, opiekun: pani Magdalena Wodniak- Foksińska „Lulajże Jezuniu", „Skrzypi wóz"- MIEJSCE I
Kategoria: chóry
- chór Bestwinka, opiekunowie: panie Elżbieta Ryś- Jarczok i Anna Makuchowska „Dziecino słodka, czemu drżysz?” „Ding- dong” - MIEJSCE II
- chór ,Divertimento" Kaniów, opiekun: pani Urszula Szkucik- Jagiełka „Spiewajmy Gloria”, „Przybieżeli do Betlejem” - MIEJSCE II
- Chór Bestwina, opiekun: pani Magdalena Wodniak- Foksińska „Hej, w dzień narodzenia”, „Pierwsza gwiazda"- MIEJSCE I
Kategoria: gimnazjum soliści
- Wiktoria Polak, gimnazjum w Bestwinie, opiekun: pani Magdalena Wodniak- Foksińska „Kolęda syryjskich i polskich rodzin", „Kolęda cisza”- K. Groniec - MIEJSCE I
- Martyna Szczotka, gimnazjum w Bestwinie, opiekun: pani Magdalena WodniakFoksińska „Kolęda dla nieobecnych”, „Kolęda dla Piotra” Z. Preisner- MIEJSCE II
Kategoria: gimnazjum duety
- Barbara Postka, Emanuel Postka, gimnazjum w Bestwince, opiekun: pani Elżbieta Ryś - Jarczok, Anna Makuchowska „Nad Betlejem", „Maryjo, czy Ty wiesz?" - MIEJSCE I i GRAND PRIX
Kategoria: kl. VII i gimnazjum, zespoły do 10 osób
- zespół wokalny z ZSP w Bestwince, opiekun: pani Elżbieta Ryś-Jarczok „Bracia patrzcie jeno”, „Gdy śliczna Panna” - MIEJSCE I
Kategoria: chór, dzieci i młodzież z innych placówek
- chór "PeZet" opiekun: Urszula Szkucik- Jagiełka „White Christmas”, „Mizerna cicha" – GRAND PRIX
Zdobywcy Grand Prix otworzą Noworoczny Koncert Charytatywny organizowany w salkach katechetycznych przez GOK i Akcję Katolicką w dniu 27 stycznia o godz. 15:00, a z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom w Syrii.

Do góry