Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Tomasz Janusz, Piotr Nowak i Ewelina Chwałek pobiegli dla WOŚP w 4. Bieruńskim Biegu Utopca

18. 01. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2125

407 uczestników ukończyło 14 stycznia liczący 17 km 4. Bieruński Bieg Utopca. Ogółem w imprezie wzięło udział 695 biegaczy.
Pierwszy linię mety minął, ustanawiając rekord trasy, Tomasz Janusz z Kaniowa. Jego czas to 01:01:38. Oczywiście Tomek wygrał również swoją kategorię wiekową.
Na 12 miejscu zameldował się Piotr Nowak z Bestwiny reprezentujący Stolarius Run Team.
Czas 01:11:23 pozwolił mu zająć 7 miejsce w kategorii wiekowej M - 30.

Pod nieobecność Agnieszki Chwałek (zdawała ważny egzamin) znakomicie spisała się Pani Ewelina Chwałek zajmując w swojej kategorii wiekowej 2 miejsce z czasem 01:26:12. W klasyfikacji Open zajęła świetne 4 miejsce. Brawo!!!
Bieruński Bieg „Utopca” to inicjatywa promująca zdrowy tryb życia oraz aktywne formy wypoczynku, integrująca środowisko biegaczy, a także wspierająca Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nazwa Biegu nawiązuje do legendarnych stworów zamieszkujących dawniej tereny podmokłe powiatu bieruńsko-lędzińskiego, które potrafiły przyjmować postacie zwierząt, ludzi, półludzi i elementów przyrody nieożywionej. Umiejętności te były często wykorzystywane do czynienia lokalnej społeczności przeróżnych żartów.

Zdjęcia: Facebook

Do góry