Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Kolejny rekord bestwińskiego Sztabu WOŚP

18. 01. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2404

Celem 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  było pozyskanie środków „ dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.  Dzięki 28 wolontariuszom udało nam się wzbogacić konto WOŚP-u o 20 162, 12 zł, 6 euro, 50 h i 20 lipa. W tym roku zbieraliśmy również w Dankowicach. W samej gminie Bestwina była to kwota 16 697,31 zł, a w Dankowicach 3 464,81 zł. Dla przypomnienia: w ubiegłym roku mieliśmy rekordową zbiórkę i cieszyliśmy się z kwoty 14 188,57 zł, w tym roku padł więc kolejny rekord!!!
Do 26 Finału WOŚP zarejestrowanych zostało 29 wolontariuszy z puszkami (jeden wolontariusz jednak nie uczestniczył w zbiórce), a oprócz nich w pracach uczestniczyły jeszcze 3 osoby, które przeliczały zebrane pieniądze, łącznie więc bestwiński Sztab liczył 32 osoby.
W Bestwinie zebrano 4 354, 21 zł, w Bestwince 2 795, 30 zł, w Janowicach – 4 583, 50 zł. W Kaniowie zebrano najwięcej, bo 4 964, 30 zł !!!
No i wspomniane wcześniej Dankowice, gdzie do tej pory praktycznie nie prowadzono zbiórek, więc mieszkańcy nie spodziewali się, że w tym roku będzie inaczej, a zebrano aż 3 464,81 zł. Brawo!!!
Wielkie ukłony dla mieszkańców gminy Bestwina i mieszkańców Dankowic, no i wielka wdzięczność, baaaardzoooo wielka wdzięczność. Tym, którzy wspomogli WOŚP, dziękując raz jeszcze przypomnę sentencję: “Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.” – Flora Edwards.
Absolutną rekordzistką w 26. Finale WOŚP w naszej gminie jest Pani Elżbieta Żmij z Janowic, w której puszce Komisja doliczyła się 2 180, zł. Brawo!!! Ubiegłoroczna rekordzistka, Ewelina Olejak, również w Janowicach, zebrała 1 788, 10 zł. Pani Ania Tomaszczyk z Bestwinki zebrała 1 740, 37 zł. Brawo!!!
Najmłodsza wolontariuszka, 9 letnia Zuzanna Zużałek, kwestowała w Dankowicach i do jej puszki trafiło 1 607, 31 zł. Brawo Zuzia!!!


Po raz kolejny należy podkreślić bardzo duże zaangażowanie młodzieży, która w czasie pierwszych zbiórek była uczniami najpierw gimnazjum, później szkół średnich, a dzisiaj w dalszym ciągu kwestuje, mimo iż na co dzień przebywa na uczelniach, często mieszka poza naszą gminą. Są mieszkańcami Bestwinki i Kaniowa, a kwestowali po raz kolejny głównie w Bestwinie z uwagi na brak zgłoszeń z tego sołectwa i świetnie wywiązali się ze swojej roli. Mogę znów, tak jak przed trzema laty śmiało powiedzieć: Wiktoria, Magda, Agnieszka, Patrycja, Adrian, Kuba, Marcin: Szacun dla Was! Jest także z nami Michał, który kwestował jako uczeń podstawówki, później gimnazjum, a teraz jest już uczniem szkoły średniej. Szacun dla Ciebie, Michał!!! Tym wszystkim, którzy negują WOŚP dodam, że Michał jest najlepszym przykładem, że WOŚP pomaga. Dzięki sprzętom, które znalazły się w szpitalu ze zbiórek WOŚP Michał cieszy się dzisiaj życiem i postanowił wraz ze swoją Mamą grać z Orkiestrą do końca świata i jeden dzień dłużej. Brawo Wy!!!
Wszystkim mieszkańcom gminy Bestwina oraz Dankowic, którzy wsparli WOŚP oraz wolontariuszom i członkom Sztabu serdecznie DZIĘKUJĘ!!!
Osobne podziękowania należą się dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Bestwinie, Grzegorzowi Boboniowi za udostępnienie lokalu dla Sztabu oraz Andrzejowi Wojtyle za udostępnienie pomieszczeń Muzeum Regionalnego, aby kwestująca młodzież miała gdzie się ogrzać i wypić ciepłą herbatę.
Szef Sztabu #2861

Do góry