Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

W szkole w Kaniowie powstanie ogródek meteorologiczny

17. 12. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1899

20 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu grantowego Funduszu Naturalnej Energii ogłaszanego przez GAZ SYSTEM przy współpracy z Fundacją Nasza Ziemia na najlepsze regionalne projekty ekologiczne. Konkurs był skierowany do pięciu województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego i wielkopolskiego. Wśród nagrodzonych projektów znalazł się projekt „ Laboratorium Naukowej  Przygody – powietrze”  zgłoszony przez Zespół Szkolno-Przedszkolny z Kaniowa.
W ramach nagrodzonego grantem w wysokości 10. 000 zł projektu Laboratorium Naukowej Przygody uczniowie będą zapraszani do zgłębiania tajemnic przyrody. W tym roku tematem przewodnim projektu ma być powietrze. Uczniowie poznają właściwości powietrza, zgłębią problematykę zanieczyszczenia tego zasobu oraz poznają sposoby jego ochrony. Trwałem efektem projektu będzie ogródek meteorologiczny, który zostanie zainstalowany na terenie ogrodu przyszkolnego. Projekt wzbogacą 2 konkursy, które przyczynią się do interdyscyplinarnego poznania zagadnień związanych z powietrzem. Całość dopełni wystawa fotograficzna przygotowana przez uczniów.  
http://naszaziemia.pl/aktualnosci/gaz-system-oglasza-laureatow-funduszu-naturalnej-energii.html

W sumie było do rozdysponowania 250 tys. zł. W tym roku wpłynęło 49 wniosków o dofinansowanie. Projekty prezentowały wysoki i równy poziom. Najwięcej wniosków nadesłano z województwa dolnośląskiego. Zwycięzcy w ciekawy sposób podchodzili do potrzeb środowiskowych: czystości powietrza, gospodarki odpadami, poszanowania bioróżnorodności. Charakterystyczne jest ukierunkowanie na aktywizację lokalnych społeczności. Z powiatu bielskiego na liście laureatów znalazł się jeszcze jedynie Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach za projekt Arboretum Inspiruje - mobilna ścieżka edukacyjna.

Do góry