Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Działo się wczoraj w Kaniowie …

17. 11. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1609

DSCF9446DSCF9463DSCF9469DSCF9471DSCF9485O godzinie 17:00 w piątek, 24 listopada, zawyła syrena  OSP Kaniów, a po obu stronach ul. Batalionów Chłopskich prowadzącej do Domu Strażaka rozbłysły race trzymane przez członków OSP, a pod ich opieką również członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz wielu mieszkańców Kaniowa. A wszystko po to, aby z wielką radością przywitać wymarzony i wyczekiwany ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. (filmik poniżej pochodzi z Facebooka - profil Bielsko112 )
I podjechał ...  z sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi w towarzystwie dotychczasowych samochodów kaniowskiej straży. Radość strażaków – ochotników z Kaniowa była tak wielka, że zrobili rundę honorową po ulicach gminy i bliższej okolicy. A jest się czym chwalić, jest się z czego cieszyć.
Samochód został zbudowany przez firmę PS Szczęśniak, a za bazę do jego budowy posłużyła Scania serii P o mocy 370 KM i napędzie 4x4. Samochód posiada zbiornik na wodę o pojemności 5000 litrów, 500 litrów środka pianotwórczego oraz autopompę Godiva o wydajności 3200 l/min.


W kabinie może do akcji pojechać 6 strażaków. Nocna akcja również nie będzie problemem, ponieważ samochód wyposażony jest w maszt oświetleniowy z oświetleniem wykonanym w technologii LED. Jeśli strażaków zaskoczy konieczność wyciągnięcia, np. samochodu, nie będzie najlepszego problemu, ponieważ został wyposażony w wyciągarkę o uciągu 11 ton.
Kaniowscy strażacy od kilku lat zbierali środki na zakup nowego samochodu, a w zakupie tegoż nabytku kosztującego ok. 980 tysięcy wsparł jednostkę samorząd gminny oraz Krajowy System Ratownictwa Gaśniczego (MSWiA).
Samochód wymaga jeszcze wyposażenia i wyruszając z kalendarzami na 2018 rok do mieszkańców Kaniowa strażacy OSP Kaniów proszą o hojność i datki na ten właśnie cel.

Do góry