Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

„Maluchy z Bestwinki” awansowały do finału wojewódzkiego turnieju „ Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

17. 11. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1805

Odbywa się największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz honorowym patronatem Prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Głównym Sponsorem rozgrywek organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej od 11 lat jest firma Tymbark, a od zeszłej edycji Brązowym Sponsorem została firma Electrolux. Głównym celem zmagań jest popularyzacja sportu i aktywności fizycznej wśród najmłodszych. W dotychczasowych edycjach Turnieju łącznie zgłoszonych zostało blisko 2 miliony dzieci.
W ostatni weekend odbył się finał powiatowy Turnieju „ Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Znakomicie spisali się w nim podopieczni Waldemara Fludra. „Maluchy z Bestwinki”, bo pod taką nazwą występowała ta drużyna, pokonały zespoły z Jasienicy, Rudzicy, Czechowic – Dziedzic i w kwietniu przyszłego roku wystąpią w kolejnym turnieju w drodze na „ Stadion Narodowy”. O sile żaków „KSB” stanowili: Miłosz Tomaszczyk, Marek Witek, Mikołaj Kowalski, Filip Hajduk, Adam Kobiela, Konrad Kolec, Jakub Pawlus, Konrad Pawłowski, Maciej Kowalski, Wiktor Antosz, Dawid Grajny, Bartłomiej Ślosarczyk, Sebastian Szafarczyk, Paweł Wojtczak, Dominik Smorąg.
Poniżej podsumowanie jesiennych występów najmłodszych zawodników Klubu Sportowego Bestwinka, które sporządził trener, Waldemar Fluder:
Na początku listopada zakończyły się rozgrywki dla najmłodszych adeptów sztuki piłkarskiej Klubu Sportowego Bestwinka występujących w IV lidze okręgowej D2 młodzików młodszych oraz w grupie pierwszej Ligi Żaków. Młodzicy młodsi (chłopcy rocznik 2006 i młodsi) rozegrali 10 spotkań, w których zdobyli 25 punktów (8 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka, bramki 35:16) co zaowocowało drugim miejscem w tabeli! Nasi chłopcy musieli uznać wyższość piłkarzy Pasjonata Dankowice, ale okazali się lepsi od Sokoła Zabrzeg, Pioniera Pisarzowice, LKS-u Bestwina i Przełomu Kaniów. Na ten niewątpliwy sukces zespołu zapracowali: Łukasz Kajkowski, Mateusz Tomaszczyk, Patryk Fluder, Igor Słowik, Konrad Haręzga, Marek Witek, Mikołaj Kowalski, Miłosz Tomaszczyk, Filip Hajduk, Adam Kobiela, Dawid Grajny, Konrad Pawłowski. W lidze żaków zespół KS Bestwinka złożony z chłopców urodzonych w roku 2008 i młodszych zanotował 4 zwycięstwa i 3 porażki (12 pkt bramki 50:40). W tej lidze przyszło nam rywalizować z najlepszymi zespołami podokręgu Bielsko-Biała, stąd i o zwycięstwa było bardzo trudno. Czwarte miejsce wywalczone w tym gronie daje dużo satysfakcji i chęci do dalszego podnoszenia własnych umiejętności.

Zdjęcie Żaków: Facebook Klubu Sportowego Bestwinka

Do góry