Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Deputaty węglowe - do pobrania wniosek o wypłatę rekompensaty

17. 10. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1552

Zgodnie z przewidywaniami w poniedziałek (23 października) w Dzienniku Ustaw została ogłoszona ustawa o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Oznacza to, że uprawnieni do świadczenia mogą składać już od dzisiaj wnioski o wypłatę 10 tys. zł netto.
O rekompensatę mogą ubiegać się emeryci i renciści, którzy mieli ustalone prawo do deputatu (w naturze albo ekwiwalentu pieniężnego), a którym świadczenie zawiesiły spółki węglowe. Uprawnione będą też wdowy, wdowcy oraz sieroty otrzymujące renty po górnikach.
Rekompensaty nie otrzymają osoby, które pobierają świadczenie z ZUS.
Wniosek jest dostępny ---- Pobierz TUTAJ

INSTRUKCJA Instrukcja dla osób uprawnionych i adresy punktów przyjmujących wnioski
Plakat informacyjny
Ustawa o świadczeniu rekompensacyjnym

Uprawnione osoby mają 21 dni na złożenie wniosku. Nie wymaga to żadnych dodatkowych opłat, ani obsługi przez kancelarie prawne.
Byli pracownicy KWK Silesia, jak również innych kopalń, wnioski mogą składać w Punkcie Obsługi Klienta Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Czechowicach-Dziedzicach zlokalizowanym w byłym internacie przy ul. Nad Białką 2 w dniach od poniedziałku do niedzieli przez 21 kolejnych dni (za wyjątkiem świąt) od dzisiaj, tj. od wtorku, 24 października, w godzinach od 8:00 do 20:00.

Do góry