Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Sympatyczny Turniej Skrzatów w Kaniowie

17. 09. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2843

Cóż może bardziej cieszyć niż pełna hala sportowa, gwar dziecięcych głosów, uśmiechnięte, radosne buzie, zaangażowani rodzice, pyszne ciasto, smaczna herbata i kawa, mnóstwo emocji i sportowej rywalizacji? Można śmiało napisać, że dla tych wszystkich, którzy w niedzielne wczesne popołudnie przybyli do hali sportowej w Kaniowie właśnie taki był wyznacznik szczęścia. Na boisku szalały dzieci, na trybunach dopingowali je dziadkowie, rodzice, rodzeństwo, dało się zauważyć i takie maleńkie, które albo cały czas spoczywały w wózkach albo w ramionach rodziców, były ciocie, byli wujkowie, koleżanki i koledzy, no i oczywiście trenerzy i opiekunowie. A wszystko to za sprawą Mariusza Cupriaka, trenera drużyn dziecięcych i młodzieżowych w LKS Przełom Kaniów oraz grupy rodziców, na których trener Mariusz może zawsze liczyć. Zdjęcia TUTAJ
W Turnieju, oprócz gospodarzy, wzięły udział drużyny: Football Academy Bielsko-Biała, Football Academy Czechowice-Dziedzice i Przedszkole Piłkarskie Bambini Sport z Czechowic-Dziedzic. Mecze (systemem „każdy z każdym”) odbywały się na dwóch boiskach równolegle (jedno boisko to połówka hali sportowej), zawodnicy strzelali do specjalnych bramek. Każdy klub mógł zgłosić 15 zawodników a na boisku występowały drużyny 4 + 1, więc w tym samym czasie na obu boiskach występowały po dwa składy dwóch klubów.
W tego typu turniejach nie stosuje się klasyfikacji, wszyscy uczestnicy są zwycięzcami i otrzymują złote medale, ale z kronikarskiego obowiązku przedstawiam wyniki:
LKS Kaniów – 7 punktów – I miejsce: wygrane z Football Academy Bielsko-Biała 5:2, z Football Academy Czechowice-Dziedzice 11:6 i remis z Przedszkolem Piłkarskim Bambini Sport 3:3.
Drużyna występowała w składzie: Tomasz Głąb, Paweł Krysiak, Bartosz Mitko, Paweł Hohoł, Dawid Piekiełko, Dawid Lis, Henryk Okulus, Oskar Droździk, Kacper Kowalówka, Stanisław Miczek, Ryszard Miczek, Dominik Kuwik.
Football Academy Bielsko-Biała (4 pkt.) zremisowała z Bambini Sport 4:4 i wygrała z Football Academy Czechowice-Dziedzice 9:5.
Football Academy Czechowice-Dziedzice (3 pkt.) zaliczyła dwie porażki i wygraną z Przedszkolem Piłkarskim Bambini Sport 6:2.
Przedszkole Piłkarskie Bambini Sport (2 pkt.) oprócz dwóch remisów zaliczyło porażkę z Football Academy Czechowice-Dziedzice 2:6.
Podsumowując Turniej, Mariusz Cupriak, podziękował wszystkim drużynom za udział, członkom rodzin skrzatów za żywiołowy doping, a rodzicom kaniowskich dzieci za pomoc w organizacji, za wspaniałe domowe ciasto i serwowane napoje.

Do góry