Grali w Boże Ciało

17. 06. 16
Odsłony: 3484

Faworytem spotkania rozgrywanego w Bestwinie była walcząca o ligowe podium drużyna gospodarzy, jednak długo nie mogli oni znaleźć sposobu na defensywę gości, dopiero w samej końcówce meczu, dzięki bramkom Konrada Kowaliczka i Artura Sawickiego, LKS Bestwina zagwarantował sobie komplet oczek.
LKS Bestwina – GLKS Wilkowice 2:0
LKS Przełom Kaniów rozgrywał swój mecz w Wapienicy, stając naprzeciw miejscowej Zapory. Do 76 minuty gospodarze prowadzili 4:0 i wtedy pierwszą bramkę dla Przełomu zdobył Kornel Ryszka. Po 2 minutach celne trafienie zaliczył Krzysztof Janusz, a po kolejnych 7 bramkarza gospodarzy pokonał Marcin Janusz i w 85 minucie zrobiło się 4:3. Końcówka należała jednak do Zapory. W 88 i 92 minucie padły dwa gole i ostatecznie Zapora wygrała 6:3.
LKS Zapora Wapienica – LKS Przełom Kaniów 6:3
KS Bestwinka podejmował u siebie szukającego punktów LZS Beskid Godziszka. W 15 minucie bramkarza gości pokonał Przemysław Stasica. Aż do 62 minuty nie padła żadna kolejna bramka, a na trybunach dało się słyszeć, że mecz zrobił się nudny. Był moment, że przewagę zyskali zawodnicy Beskidu, ale w 62 minucie dał o sobie znać najlepszy strzelec gospodarzy, Maciej Skęczek i pierwszy raz wpakował piłkę do bramki Beskidu. Po 3 minutach ponownie pokonał bramkarza gości zdobywając tym samym 21 bramkę w rozgrywkach A klasy, co daje mu na ten moment drugie miejsce w klasyfikacji strzelców. Lepszy jest tylko Adam Waliczek z GKS Czarni Jaworze z 23 bramkami. W 82 minucie trafił do siatki Bartosz Prymula i ustalił wynik meczu. Zdjęcia TUTAJ
KS Bestwinka - LZS Beskid Godziszka 4:0
Warto odnotować, że przed meczami w Bestwinie i Bestwince uczczono pamięć zmarłego Honorowego Obywatela Gminy Bestwina, doktora Franciszka Magi. Spikerzy przypomnieli sylwetkę Zmarłego, a drużyny wraz z kibicami pogrążyli się przez chwilę w ciszy oddając Mu cześć.