Podsumowanie piłkarskiego weekendu

17. 06. 12
Odsłony: 3551

Na taki wynik czekali kibice LKS Przełom Kaniów od dawna. W sobotę, 10 czerwca, zobaczyli 6 bramek i wszystkie w wykonaniu piłkarzy Przełomu. Co prawda zwycięstwo ułatwiała gra w przewadze, ale najważniejsze są 3 punkty. Na uwagę zasługuje znakomite przygotowanie się do tego meczu kibiców, zwłaszcza tych najmłodszych, którzy ubrani w stroje piłkarskie najpierw wyprowadzili piłkarzy na środek boiska a potem przez cały mecz głośno dopingowali swoich starszych kolegów przy pomocy bębnów i wuwuzeli. LKS Kaniów zajmuje 11 miejsce i ma 25 punktów. Zdjęcia TUTAJ
LKS Kaniów – GLKS Buczkowice 6:0 (bramki: Mateusz Grygierzec, Łukasz Zdeb, Kamil Kimla, Michał Kóska, Marcin Janusz, Krzysztof Janusz.
W sobotę również swój mecz rozgrywali piłkarze LKS Bestwina. Niestety, tym razem w derbowym meczu przyszło im przeżyć gorycz porażki, ulegli bowiem w Czechowicach-Dziedzicach tamtejszemu MRKS-owi 0:2. Strata punktów spowodowała spadek na 4 miejsce w tabeli.
MRKS Czechowice-Dziedzice – LKS Bestwina 2:0.
KS Bestwinka w niedzielne popołudnie udał się do Rybarzowic by zmierzyć się z broniąca się przed spadkiem Iskrą. Z różnych względów trener KSB nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników, wystarczy tylko dodać, że w polu zagrał bramkarz, Dominik Chmielniak. Boisko swymi wymiarami przypominające Orlika nie sprzyjało konstruowaniu akcji, piłka często lądowała za liniami bocznymi.
Już w 14 minucie na listę strzelców wpisał się Maciej Skęczek po kapitalnym uderzeniu głową. Kolejną celną główką popisał się w 37 minucie dając prowadzenie 0:2 swojej drużynie. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron, najpierw w 65, a potem w 77 minucie bramki zdobyli gospodarze i zrobiło się nerwowo. Końcówka należała jednak do graczy KS Bestwinka. Najpierw hat-tricka skompletował Maciej Skęczek dając prowadzenie 2:3, a po 3 minutach na listę strzelców wpisał się Przemysław Stasica. Po kolejnych 2 minutach gry sędzia odgwizdał rzut karny, do którego na życzenie kibiców podszedł Dominik Chmielniak i wykorzystał go po profesorsku. KS Bestwinka umocnił się na 2 miejscu tabeli. Zdjęcia TUTAJ
KS Iskra Rybarzowice – KS Bestwinka 2:5
Bramki: Maciej Skęczek – 3, Przemysław Stasica, Dominik Chmielniak.