Za nami piłkarski weekend, zmiana trenera w Kaniowie

17. 06. 05
Odsłony: 3432

Dzisiejszą relację z piłkarskich boisk rozpocznę od informacji Zarządu LKS „Przełom” Kaniów, że po niedzielnym meczu podjął decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem drużyny seniorów, Kazimierzem Koziołem.
LKS Kaniów rozgrywał mecz w Bystrej, gdzie uległ gospodarzom 3:1. Sytuacja zespołu jest bardzo trudna, zajmuje trzecią od końca pozycję w tabeli i ma tyle samo punktów ( 12 miejsce – 22 punkty) co ostatnia Iskra Rybarzowice. Na 13 miejscu jest LKS Mazańcowice posiadający również 22 punkty. LKS Kaniów w meczach z tymi drużynami odniósł zwycięstwa.
Drużynę seniorów przez trzy ostatnie mecze będzie prowadził trener Mariusz Cupriak.
KS Bystra – LKS Kaniów 3:1 (bramkę zdobył Marcin Janusz)
LKS Bestwina walczył w derbowym pojedynku z LKS Pasjonat Dankowice. Już w 2 minucie po strzale Artura Sawickiego objął prowadzenie i nie oddał go do końca meczu, mimo iż od 85 minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce Szymona Skęczka.
LKS Bestwina – LKS Pasjonat Dankowice 1:0
LKS Bestwina zajmuje 3 pozycję w tabeli PROFI CREDIT Bielskiej Ligi Okręgowej i jest to najlepszy wynik w historii klubu.
Faworytem spotkania w Bestwince byli gospodarze, mało kto jednak spodziewał się, że zespół trenera Zużałka aż tak mocno rozprawi się z przeciwnikiem z Wapienicy. Zdjęcia z meczu TUTAJ.
Pierwsi co prawda z bramki cieszyli się zawodnicy Zapory, w 16 minucie niefortunnie interweniował w swoim polu karnym Szymon Tomala i dał przyjezdnym prowadzenie. Kolejne minuty to jednak już bramki zdobywane przez Bestwinkę. Do remisu doprowadził w 24 minucie Maciej Skęczek, a przed przerwą dali o sobie znać jeszcze Przemysław Stasica i Bartosz Prymula.
W drugiej odsłonie gospodarze przypieczętowali zwycięstwo kolejnymi trzema bramkami (2 x Maciej Skęczek i raz Mateusz Kudrys), zespół Zapory zdołał tylko raz odpowiedzieć na bramki Bestwinki. Drużyna gospodarzy praktycznie zapewniła sobie tytuł wicemistrza, Zapora jest w tabeli czwarta.
KS Bestwinka  - LKS Zapora Wapienica 6:2