Radość i smutek ... pół na pół

17. 05. 29
Odsłony: 3998

LKS Bestwina i KS Bestwinka mogą sportowy weekend uznać za udany, dopisały do swojego konta po 3 punkty i zajmują odpowiednio 3 i 2 miejsce w tabelach swoich ligowych rozgrywek.
Gorzej wygląda sytuacja LKS Przełom Kaniów. Nie udała się również walka siatkarek Klubu Sportowego Gminy Bestwina o awans do III ligi.
LKS Bestwina w wyjazdowym meczu pokonał Bory Pietrzykowice 0:2. Dla Pietrzykowic spotkanie z LKS Bestwina było kolejnym, w którym każdy punkt był na wagę złota. Goście na obiekt beniaminka zawitali w celu zainkasowania kompletu oczek i utrzymania III pozycji.
Gospodarze przez długie minuty dotrzymywali kroku wyżej notowanym przyjezdnym, dopiero w 69 minucie Prochownika zdołał pokonać Artur Sawicki. Gospodarze bezskutecznie próbowali doprowadzić do wyrównania, jednakże w 77 minucie, za sprawą celnego uderzenia Szymona Skęczka, goście ustalili wynik spotkania na 0:2 na swoją korzyść.
KS Bestwinka rozgrywał w Czechowicach-Dziedzicach derbowy mecz z MRKS II. Pierwszą połowę lepiej będą wspominać gospodarze, ponieważ do szatni schodzili prowadząc 1:0 po celnym trafieniu Roberta Jurczygi. W drugiej połowie zawodnicy KS Bestwinka zaczęli odrabiać straty. Najpierw bramkarza rywala głową pokonał Paweł Olek, a komplet oczek zapewnił swojej drużynie uderzeniem z rzutu wolnego Przemysław Stasica.
LKS Kaniów uległ na własnym boisku walczącemu o utrzymanie LZS Beskid Godziszka 1:2. Zdjęcia z meczu TUTAJ
Goście objęli prowadzenie już w 5 minucie meczu. LKS Kaniów miał szansę na wyrównanie, ale uderzenie z 11 metrów Wojciecha Czulaka obronił bramkarz przyjezdnych. Na 0:2 goście podwyższyli prowadzenie w 80 minucie, a w doliczonym już czasie honorowe trafienie dla LKS Kaniów uzyskał Kamil Góra. LKS Kaniów zajmuje 3 miejsce od końca tabeli i ma tylko 3 punkty przewagi nad ostatnią Iskrą Rybarzowice.
Siatkarki Klubu Sportowego Gminy Bestwina mimo ambitnej walki nie zdołały wywalczyć awansu do III ligi. W rozegranym w Wilkowicach turnieju finałowym uległy GLKS Wilkowice 3:0 (25:20, 25:15, 25:13) oraz LKS Polonia Poraj 3:1 (23:25, 25:27, 25:16, 23:25).