Sukcesy naszych lekkoatletów

14. 05. 11
Odsłony: 2445

W czwartek, 8.05.2014 r., w Zabrzegu odbyły się Powiatowe Zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt, na których zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Kaniowie zdobywając 1045 punktów zajęły 3 miejsce w gronie 10 drużyn, ulegając jedynie szkołom z Czechowic-Dziedzic oraz Mazańcowic. Warto dodać, że do drugiego miejsca premiowanego awansem na zawody rejonowe naszym zawodniczkom zabrakło zaledwie 8 punktów. Drużyna wystąpiła w składzie: Małgorzata Tarniowy, Paulina Nawalany, Agnieszka Kołodziejczyk, Julia Grygierzec, Wiktoria Olek oraz Dominika Sojka.
Z kolei dzień wcześniej, 7 maja, również w Zabrzegu odbyły się Powiatowe Drużynowe Zawody Dziewcząt i Chłopców w Lekkiej Atletyce. Naszą gminę reprezentowały dziewczęta z Gimnazjum w Bestwince, które zajęły VIII miejsce zdobywając 743 pkt. Drużyna chłopców także z Gimnazjum w Bestwince zajęła IV miejsce zdobywając 1019 pkt. Indywidualnie Damian Wydmański zajął medalowe II miejsce w biegu na dystansie 300 m z czasem 41,15 sek., a Jakub Szkuta III miejsce w biegu na dystansie 100 m z czasem 12,68 sek.

Zdjęcia i informacje: Arkadiusz Czaja i Tadeusz Szkuta