Zwycięstwo LKS Bestwina w meczu z MRKS Czechowice-Dziedzice

13. 11. 09
Odsłony: 2056

Relacja z meczu za www.beskidzkapilka.pl: Już na początku derbowej potyczki zostały rozstrzygnięte jej losy. W ciężkich warunkach atmosferycznych lepsza okazała się drużyna Bestwiny pokonując przed własną widownią faworyzowaną drużynę MRKS Czechowice 1:0. Dla Czechowiczan była to pierwsza od dziewięciu kolejek porażka, zespół ten przypłacił to wypadnięciem poza ligowe podium na koniec rundy jesiennej.
Wynik spotkania otworzył w już w szóstej minucie Damian Pokusa. Prawą stroną zdecydował się na indywidualną akcję Kalamus, następnie dośrodkował w pole karne na głowę Pokusy, a ten lobując Bazina wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Chwilę później świetną okazję miał Szymon Skęczek. Rzut wolny wykonuje Mateusz Droździk, mocne uderzenie na poprzeczkę paruje Bazin, ta następnie trafia na jedenasty metr do Skęczka który jednak uderza zbyt mocno czego efektem jest spektakularny lot piłki wysoko ponad poprzeczką bramki MRKSu.
W drugiej połowie w związku z padającym ciągle deszczem tempo spotkania siadło, żadna z drużyn nie zdołała już wypracować sobie sytuacji w której mogłaby zdobyć bramkę. Efektem jest niespodziewana wygrana Bestwiny, która dzięki niej w tabeli awansowała na miejsce ósme.

LKS Bestwina: Kudrys Mateusz, Drobisz Paweł, Droździk Mateusz, Gołąb Marcin, Lisewski Wojciech, Mizera Bartosz (80' Żurek Wojciech), Kalamus Grzegorz, Małaczek Mateusz, Pokusa Damian (90'Nycz Robert), Szypuła Kamil (55'Włoszek Mateusz), Skęczek Szymon (92'Maciążka Mateusz)