Dobre Chłopaki - Bomatur mistrzem Ligi Orlika

13. 06. 17
Odsłony: 2829

Zakończyła się trzecia już edycja Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej zorganizowanej na Orliku w Bestwinie przez Tomasza Zużałka, jednocześnie sędziego prawie wszystkich meczów.
Z sezonu na sezon zgłasza się coraz więcej drużyn, co może świadczyć o pozytywnym odbiorze rozgrywek przez osoby uczestniczące w zmaganiach ligowych i nie tylko. Rozgrywki trwały od sierpnia 2012 roku do czerwca 2013.

W mijający weekend rozegrana została ostatnia kolejka. Prawie wszystkie mecze grane były o przysłowiową "pietruszkę", ponieważ bez względu na zwycięstwo którejkolwiek z ekip układ w tabeli nie ulegał zmianie, poza jednym wyjątkiem. Tak szczęśliwie ułożył się terminarz i rozstrzygnięcia w całym sezonie, że zespoły "TKKF Dankowice" oraz "Dobre chłopaki - Bomatur" walczyły o mistrzostwo w lidze w bezpośrednim pojedynku. Zespół z Czechowic fatalnie zaczął to spotkanie tracąc bramkę już w 6 minucie, jednak ambitna i twarda gra pozwoliła na doprowadzenie do remisu w 29 minucie. Jak się okazało remis ten dał „Dobrym Chłopakom” pierwsze miejsce w lidze i triumf w sezonie 2012/2013.
Najlepszym strzelcem Ligi, również po bardzo wyrównanej walce, został Mariusz Siwik z dorobkiem 64 bramek. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajął ubiegłoroczny "król strzelców" Łukasz Kaleta z tą samą liczbą trafień. O tytule zdecydowało wyższe miejsce zespołu Mariusza Siwika w  tabeli.
Organizator wybrał najlepszego bramkarza ligi, którym okazał się bramkarz z czechowickiej drużyny „Dobre Chłopaki – Bomatur” – Jarosław Szwed.
Obaj zawodnicy odebrali statuetki oraz nagrody rzeczowe i beczkę piwa:-).
W klasyfikacji fair play zwyciężył zespół The Blue, który w całym sezonie zgromadził na swoim koncie tylko 5 żółtych kartek .
Nagrodą za pierwsze miejsce był komplet strojów piłkarskich. Każda z drużyn z miejsc 1 - 3 otrzymała pamiątkowe medale.