Grali w Pucharze Polski i w Turnieju w Dankowicach

12. 07. 22
Odsłony: 4854

LKS Bestwina walczył dzisiaj w Międzyrzeczu w meczu eliminacyjnym rozgrywek o Puchar Polski. Ze starcia z niżej notowanym przeciwnikiem (beniaminek w klasie A) wyszedł zwycięsko i w I rundzie Pucharu spotka się z występującą również w Klasie A drużyną LKS Mazańcowice.W ciągu pierwszych 45 minut licznie zgromadzeni kibice nie oglądali goli, natomiast w drugiej padły 3 bramki.
Rozpoczęli nieoczekiwanie gospodarze i za sprawą celnego uderzenia Dariusza Ryszki w 52 minucie gry objęli prowadzenia. Kilka minut później gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, jednak piłka najpierw odbiła się od poprzeczki, a następnie trzykrotnie Bestwinę ratowali obrońcy wybijając piłkę z linii bramkowej. Przedstawiciele okręgówki otrząsnęli się dopiero w 72 minucie gry. Bramkę wyrównującą zdobył Maciejewski. Rozstrzygającą o losach spotkania akcję przyjezdni przeprowadzili w 79 minucie, a bramkę na wagę awansu zdobył Wojciech Żurek.
LKS Bestwina:Janowiec Błażej,Gołąb Marcin,Maciejewski Szymon,Wolff Paweł (46'Borutko Ryszard),Adamiec Błażej (46'Żurek Wojciech),Kalamus Grzegorz,Małaczek Mateusz,Skęczek Szymon,Zawadzki Sebastian,Kozielski Adam,Ogiegło Jakub (70'Włoszek Mateusz)
Z kolei drużyny LKS Przełom Kaniów i KS Bestwinka uczestniczyły w turnieju zorganizowanym z okazji Święta Pasjonata Dankowice.
W półfinale turnieju LKS Przełom Kaniów spotkał się z reprezentantem okręgówki LKS-em Wilamowice. Po wyrównanym meczu i bramce Adriana Damaza przegrał 1-4.
W meczu o 3 miejsce LKS Kaniów spotkał się z KS Bestwinka i dzięki bramce Roberta Jurczygi pokonał rywala zza torów 1:0.