Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Orkiestrowe powitanie lata

12. 07. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6002

VIII Międzygminna Rewia Orkiestr Dętych przeszła już do historii. Nie uleciały jednak wrażenia, które pozostały w sercach mieszkańców Kaniowa i gości obecnych w dniu 30 czerwca na terenach rekreacyjnych. Trąbki, puzony, klarnety, tuby, flety, bębny i inne instrumenty rozgrzały publiczność, jeszcze bardziej podsycając lejący się z nieba słoneczny żar. (Zdjęcia TUTAJ)
Na imprezie zorganizowanej przez Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie oraz Orkiestrę Dętą Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie wystąpiło pięć orkiestr dużych i jedna kameralna. Były to:
•Tarnogórska Orkiestra Dęta
•Młodzieżowa Orkiestra Dęta Łodygowice
•Orkiestra Policji Województwa Śląskiego
•Orkiestra Dęta przy OSP Wola
•Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie
•„Korzystny Kwintet” działający przy Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Rewia rozpoczęła się tradycyjnym przemarszem spod kościoła parafialnego na tereny rekreacyjne. Tam wszystkie orkiestry połączonymi siłami zagrały wspólnie jeden utwór. Następnie po kolei prezentowały się na estradzie, zawsze nagradzane rzęsistymi brawami. Nagrody przedstawicielom poszczególnych orkiestr wręczali: Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Andrzej Kamiński, wójt gminy Bestwina Artur Beniowski oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bielskiego Bogusław Stolarczyk. Na widowni zasiedli także zastępca wójta Stanisław Wojtczak, przewodniczący Rady Gminy Bestwina Jerzy Zużałek, ksiądz proboszcz Janusz Tomaszek, radni gminni i powiatowi.
Wielkie wyróżnienie spotkało prezesa naszej gminnej orkiestry, pana Stanisława Hamerlaka. Za swoją wieloletnią działalność otrzymał on srebrną odznakę honorową „Za Zasługi dla Województwa Śląskiego”.
Rewia Orkiestr Dętych to także inne atrakcje. Wielkie zainteresowanie wzbudził występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Bestwina”. Wystąpiła zarówno dziecięca, jak i dorosłą część Zespołu. Goście posłuchali tradycyjnych melodii i przyśpiewek, zaznajomili się z tańcami ludowymi oraz podziwiali oryginalne stroje laskie.
Jak zawsze można było posilić się przy obficie zastawionym bufecie. Ponadto do wygrania na loterii były nagrody rzeczowe, natomiast dzieciaki mogły pomalować sobie buzie. Te dwie ostatnie zabawy zapewnili członkowie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z Sercem na Dłoni”. Całkowity dochód przeznaczono oczywiście na cele statutowe Stowarzyszenia.
Festyn zakończył się zabawą przy muzyce zespołu „Puls”. Nie brakowało chętnych na tańce do przysłowiowego „białego rana”.
Tekst i zdjęcia: Sławomir Lewczak

 

Do góry