Sukcesy uczniów naszych szkół w 2012 roku

12. 04. 17
Odsłony: 4532

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bestwinie:
W Nowogardzie odbyła się IV Ogólnopolska Gimnazjada Strzelecka w strzelaniu pneumatycznym. Młodzież rywalizowała w konkurencjach karabinowych i pistoletowych. Finał poprzedzony był konkursem na szczeblu wojewódzkim, w którym uczennice Gimnazjum im. Jana Pawła II w ZSP w Bestwinie zdobyły trzeci raz z rzędu pierwsze miejsce. Doświadczenie zdobyte w poprzednich latach i miesiące kolejnych treningów zaowocowały pierwszym podium w historii gimnazjum. Dziewczyny w składzie: Paulina Giercuszkiewicz, Klaudia Kozina i Marlena Mruczek wywalczyły trzecie miejsce w Polsce. Warto wspomnieć, że gimnazjalistki są dopiero w klasie drugiej, więc mogą powalczyć w przyszłym roku o złoto. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej Klaudia Kozina zdobyła piąte miejsce. Żeby tego było mało opiekun drużyny – pani Agnieszka Dutka – zdeklasowała wszystkich trenerów w tzw. Finale Australijskim i otrzymała puchar godny pierwszego miejsca.
Konrad Kozina z klasy 5 a zajął III miejsce w powiatowym konkursie plastycznym "Beskidy - moje miejsce na Ziemi. Cztery pory roku - Jesień" w kategorii praca plastyczna kl. IV - VI. Serdeczne gratulacje dla zwycięzcy.
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Janowicach:
W wiosennym turnieju akrobatyki sportowej, który odbył się w Chrzanowie uczeń klasy III Oskar Nycz zdobył I miejsce i złoty medal. Jest to kolejny sukces Oskara w tej dziedzinie sportowej co świadczy o jego zwinności i gibkości.
Uczennica klasy III Oliwia Szczypka zajęła III miejsce w kategorii wiekowej: dzieci, w Mistrzostwach Polski Południowej w Kickboxingu, w Pucharze Podbeskidzia - SEMI LIGHT-CONTACT KADETÓW. To już kolejny sukces Oliwii w tej dziedzinie sportowej.
Uczniowie klasy VI wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym EDI „Biblia i przypowieści biblijne”. W konkursie tym uczestniczyło 4610 uczniów z całej Polski, w tym 266 uczniów z naszego województwa:
Katarzyna Łukoś – 1 miejsce – Dyplom Laureata
Justyna Nóżka – 7 miejsce, Norbert Czana – 21 miejsce, Przemysław Wróbel – 23 miejsce, Piotr Stawowczyk – 24 miejsce, Dawid Gleindek – 24 miejsce
Magdalena Jakubiec - uczennica klasy VI zajęła najwyższe - I miejsce w konkursie: "Człowiek, a środowisko" wśród uczniów klas IV-VI, w kategorii: prezentacja multimedialna. Sukces jest bardzo duży, gdyż w konkursie uczestniczyły dzieci i młodzież ze szkól podstawowych z całego terenu powiatu bielskiego.
Zespól Szkolno – Przedszkolny w Bestwince:
W lutym 2012 roku uczeń klasy 2b Gimnazjum Adrian Formas uczestniczył w VII Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Skarżysku Kamiennej zdobywając I miejsce w slalomie specjalnym i slalomie gigancie. Tym samym został zakwalifikowany do udziału w Olimpiadzie Specjalne, która odbędzie się w Korei Południowej w 2013 roku.
Zespól Szkolno – Przedszkolny w Kaniowie:
‎XV Ogólnopolski Konkurs na Baśń‎ - Edyta Wilczek -  kl.6. – wyróżnienie
XVI Ogólnopolski Konkurs na Pracę z Literatury - Anna Ramenda - kl.4. wyróżnienie
V Powiatowy Konkurs "Zwierzęta wokół nas" w grupie klas IV – VI - Weronika Grygierzec - 2. miejsce w kategorii proza, Anna Ramenda - 3. miejsce w kategorii poezja
X Ogólnopolski Konkurs Poezji Religijnej "O Palmę" - Julia Sachmerda (ucz. kl.4.) - nagroda specjalna "Mojego Powiatu
Ogólnopolski Konkurs "Oxford" : Edyta Wilczek - laureatka IV stopnia, Michał Hesek - laureat V stopnia, Artur Skrudlik - laureat V stopnia
Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy SAW SEZAM - Artur Skrudlik - 1. miejsce  - laureat w kategorii kl. 5. szkoły podstawowej
Ogólnopolski Konkurs "Multitest" - Artur Skrudlik -  6. miejsce w kategorii klas 5. szkoły podstawowej