Przegrana Bestwiny w Wilamowicach

11. 11. 19
Odsłony: 4833

W ubiegły weekend piłkarze z Wilamowic „wsławili” się niechlubnym remisem na boisku outsidera z Lipowej. Nic więc dziwnego, że piłkarzom Wilamowiczanki od pierwszego gwizdka arbitra zależało na zdobyciu bramki w meczu z ekipą z Bestwiny.

Co bynajmniej nie znaczy, że kibice w Wilamowicach oglądali huraganowe ataki ze strony miejscowej ekipy. Gospodarzom wyraźnie zależało jednak, na zmazaniu plamy sprzed tygodnia. I po kwadransie gry, było 1:0. W sytuacji sam na sam z golkiperem gości znalazł się Marcin Herman i futbolówka zatrzepotała w siatce. W dalszej części pierwszej odsłony najwięcej działo się już tylko w środku boiska, gdzie obie nie odstawiały nóg, toteż mecz był zacięty. Na 2:0, w dość nieoczekiwanym momencie podwyższył Dominik Natanek. Napastnik gospodarzy w 60. minucie przelobował z blisko 30. metrów wysuniętego na przedpolu Mateusza Kudrysa i gospodarze świętowali drugą bramkę. Nadzieje na korzystny rezultat powróciły szeregi gości na kwadrans przed końcem. Arkadiusz Grzybek sfualował w polu karnym wychodzącego na tzw. czystą pozycję napastnika gości i przyjezdni otrzymali rzut karny, Grzybek zaś powędrował do szatni za czerwień. Piłkę z „wapna” pewnie posłał do siatki Adam Kozielski i gości „złapali kontakt”. Nie minęło jednak dziesięć minut, a role się odwróciły. Tym razem powalony w polu karnym został Natanek, a sprawiedliwość wymierzył Herman, ustalając wynik potyczki na 3:1. Tym samym, gospodarze zrehabilitowali się za ubiegłotygodniowy występ. – Rzeczywiście, można to w ten sposób ująć – lakonicznie przytaknął opiekun Wilamowiczanki.

Wilamowiczanka Wilamowice – LKS Bestwina 3:1 (1:0)

1:0 Herman (15 min.)
2:0 Natanek (60 min.)
2:1 Kozielski (75 min., z rzutu karnego)
3:1 Herman (84 min., z rzutu karnego)

Wilamowiczanka: S.Tlałka – Bułka, Krzak, Sordyl, Grzybek, Herman, Łoś (60. Godniak), Nycz, Paw (65. D.Tlałka), Natanek, Wrzeszcz
Trener: Sordyl

LKS Bestwina: Kudrys – Borutko, Gołąb, Maciążka, Maciejewski, Wolff, Kalamus, Pokusa, Skęczek, Kozielski, Ogiegło