So Fresh zdobywcą Pucharu Orlika

11. 07. 18
Odsłony: 4693

W niedzielę, 17 lipca, na obiekcie sportowym „Orlik2012” w Bestwinie odbył się I Turniej Koszykówki Ulicznej o „Puchar Orlika”. Wzięło w nim udział 50 zawodników w  10 drużynach. Wysoki poziom turnieju gwarantował status grających  zawodników, w większości  zrzeszonych w Bielskiej Lidze Koszykówki. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach, każda liczyła 5 zespołów. Od pierwszego gwizdka sędziego wiadomo było, że gra idzie o wysoką stawkę, bo tylko po 2 najlepsze zespoły z obu grup miały awansować do półfinałów.
Po zaciętym boju do finału awansowały zespoły So Fresh (Piotr Karnia, Wojciech Żak, Gracjan Białoń, Kamil Kuczmarz, Michał Cichoń) oraz zespół Fanatics (Paweł Garus, Krzysztof Gardas, Paweł Olejnik, Piotr Konopka). Przed finałem ciężko było wskazać faworyta, gdyż wcześniej oba zespoły prezentowały wysoką formę i z meczu na mecz się rozkręcały.  W emocjonującym finale zespół So Fresh pokonał Fanatics 16:11 i zdobył główną nagrodę - „Puchar Orlika”. Oczywiście nie tylko same mecze były ozdobą tego dnia, w czasie turnieju odbył się konkurs rzutów za 3 pkt, w którym w finale Wojciech Żak pokonał przedstawiciela naszej gminy Krzysztofa Ścibiorka. Największe emocje wzbudził jednak konkurs wsadów, w którym startowali najlepsi dunkerzy z Bielska oraz okolic. W pasjonującym finale sędziowie uznali zwycięzcą Roberta Goryla, natomiast drugie miejsce zajął jego młodszy brat Maciek.
Cały turniej nie odbyłby się bez pomocy sponsorów, dlatego też gorące podziękowania należą się  firmie Decathlon oraz kinu 5D w Bielsku-Białej.
Wszystkim uczestnikom pragnę podziękować za udział w turnieju i już teraz zaprosić na następną edycję.