Startowali najmłodsi zawodnicy UKS Set

11. 05. 29
Odsłony: 4185

W sobotę i niedzielę na Przystani MOSM Tychy – jezioro Paprocany odbywały się Międzynarodowe Regaty Kajakowe „Dzień Dziecka” o Puchar Dyrektora MOSiR Tychy oraz VI Mistrzostwa Miasta Tychy w Kajak Polo.
UKS Set Kaniów reprezentowali zawodnicy w kategorii szkoły podstawowe – rocznik 1999 i młodsi: Monika Pacyga, Aleksandra Ciupak, Igor Hałas, Filip Hałas, Karol Szary.
Wczoraj nasi zawodnicy startowali w kajakarstwie klasycznym. W biegu na 300 m w kajakach kajak polo Filip Hałas był bezkonkurencyjny i zajął pierwsze miejsce, natomiast w slalomie kajakowym(rocznik 1999 – 2000) najlepsza była Monika Pacyga, a Filip Hałas zajął drugie miejsce.
Dzisiaj, w VI Mistrzostwach Tych w Kajak Polo nasi zawodnicy byli bezkonkurencyjni. Co prawda mieli pewne obawy, bo okazało się, że nie będą rzucać do bramki zawieszonej nad lustrem wody, tak jak zawsze grali, ale do bramki wyznaczonej na wodzie przez dwa słupki wysokie na 0,5 m i szerokiej na długość kajaka. Bramkarz jednakże nie mógł ustawiać łódki w poprzek bramki, ale musiał stać zwrócony kajakiem w stronę pola gry. Te obawy okazały się bezpodstawne, a na dodatek nasza drużyna nie straciła ani jednej bramki a przeciwnikom strzeliła 35 goli.
UKS Set – UKS 4 Katowice 12:0 (Pacyga - 4, Szary – 6, Hałas Igor -2)
UKS Set – MOSM Tychy 10:0 (Pacyga – 2, Hałas Igor – 2, Szary – 4, Hałas Filip -1, Ciupak - 1)
UKS Set – UKS 4 Katowice II 13:0 (Hałas Igor – 1, Hałas Filip -2, Pacyga - 5, Szary – 5)
Opiekunami drużyny byli:Janusz Hałas, Jerzy Zużałek.