Brawa dla Marzeny!!!

10. 09. 05
Odsłony: 5071
 Zawodniczka UKS Set Kaniów – Marzena Wala – wraz z reprezentacją Polski U – 21 - czwarta na Mistrzostwach Świata w Kajak Polo.
Dzisiaj zakończyły się rozgrywane w Mediolanie Mistrzostwa Świata w Kajak Polo.

Wzięły w nich udział łącznie 62 drużyny z 25 państw. Polska wystawiła trzy drużyny - reprezentację kobiecą i męską w kategorii do 21-ego roku życia oraz męską seniorów.
Nieoficjalnie mówiło się, że męska reprezentacja U-21 może mieć szansę na medal. Na ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy w niemieckim Essen zajęła 3-cie miejsce, a podczas Mistrzostw Świata w 2008 roku polscy reprezentanci znaleźli się na 5-tej pozycji. Tymczasem ogromną niespodziankę sprawiła drużyna dziewcząt w kategorii U – 21. Od początku rozgrywek szły jak burza pokonując kolejno; Kanadę 11:1, Hiszpanię 8:1, Francję 6:3, ponownie Kanadę 12:1, Włochy 10:3, zremisowały z Wielką Brytanią 2:2.
W półfinale spotkały się z Niemkami i doznały pierwszej porażki 0:2. W meczu o medal brązowy stanęły ponownie naprzeciw Wielkiej Brytanii i niestety, jedną bramką, przegrały tą walkę.
Wlk. Brytania – Polska 5:4

Mistrzyniami Świata zostały Francuzki, które wcześniej uległy naszej reprezentacji 3:6, drugie miejsce zajęły Niemcy, trzecie Wielka Brytania, czwarte Polska.
Bardzo dobrze w tej drużynie spisywała się reprezentantka UKS Set Kaniów Marzena Wala, zdobywając wiele bramek, w tym jedną w meczu o medal brązowy.
Męska drużyna U – 21 zajęła 9 miejsce, a nasi zawodnicy UKS Set Kaniów: Arkadiusz i Łukasz Pilarz także pojawiali się często w protokołach sędziowskich, jako zdobywcy bramek, podobnie, jak Krzysztof Schiller i Paweł Michalec w drużynie seniorów.