Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Janowicki Turniej przerósł oczekiwania

07. 08. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5747
 Aż 12 drużyn stawiło się o godz.15 na terenach rekreacyjnych w Janowicach, aby przystąpić do I Janowickiego Turnieju Siatkówki organizowanego prze portale www.janowice.glt.pl oraz www.gminabestwina.info .
Organizatorzy nie spodziewali się aż tak dużego zainteresowania, stąd też zapowiadano wcześniej rozpoczęcie Turnieju właśnie o godz.15. Tymczasem, aby rozegrać turniej przy takiej ilości drużyn, bazując tylko na jednym boisku, nie wystarczy dnia. Tak też stało się i tym razem. Mimo przyjętej wspólnie zasady, że gra się tylko 2 sety do zdobycia 15 punktów i w przypadku remisu bierze się pod uwagę małe punkty i tak trzeba było zweryfikować z biegiem czasu te ustalenia i po fazie eliminacyjnej rozgrywano już tylko po 1 secie.
I te zabiegi na nic się zdały, 16 mecz rozgrywany już  był przy światłach włączonego samochodu, a do końcowych rozstrzygnięć należy rozegrać jeszcze 6 meczów.
Postanowiono kontynuować Turniej w najbliższą niedzielę, 2 września od godz. 14. A wezmą w nim udział następujące drużyny: „Walczące ogonki”, „Absolwenci i dziadek”, „Pszczyna”, Union Chocolate”, „22 KK”, „Witosa Team”.

„Absolwenci i dziadek” oraz „Pszczyna” są już półfinalistami, nie przegrali jeszcze żadnego meczu, natomiast pozostałe drużyny walczą o wejście do półfinału. „Absolwenci i dziadek” czekają na zwycięzców meczu „22 KK” – „Union Chocolate” a „Pszczyna” na rozstrzygnięcie w spotkaniu „Walczące ogonki” – „Witosa Team”.
Jak widać po przyjętych nazwach zespołów potraktowały one ten Turniej bardzo rekreacyjnie, co cieszy zarówno organizatorów, jak i licznie zgromadzonych widzów. W rozgrywkach uczestniczyły ponadto: ”Leśne dzbany”, „Podlesie Team”, „Piwne misie”, VC Menel’s”, „Spisani na straty”(dobrali sobie proroczo nazwę, ponieważ odpadli jako pierwsi) oraz „Szerszenie z Miodowej”.
2 września od godz.14 kontynuacja I Janowickiego Turnieju Siatkówki.

Tak duża liczba uczestników świadczy o zapotrzebowaniu wśród młodzieży na taką rozrywkę.

W najbliższą sobotę, 1 września odbędzie  się więc Turniej Siatkówki Plażowej w Kaniowie - Mistrzostwa Gminy, w niedzielę- 2 września zakończenie Turnieju Janowickiego, w kolejny weekend Turniej Koszykówki w Bestwinie przy szkole, a w następną sobotę, czyli 15 września kolejny Turniej w Siatkówkę Plażową w Kaniowie.

Zapraszamy....

Do góry