Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

09. 06. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7205

 10 czerwca br wyznaczyli sobie gimnazjaliści jako datę rozegrania swoich mistrzostw w  siatkówkę plażową o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Bestwina.
Każde gimnazjum miało wystawić po 3 drużyny dziewcząt i 3 drużyny chłopców. W obu kategoriach rozgrywano mecze „każdy z każdym”, tak więc każda para musiała rozegrać 5 meczów, a w sumie w każdej kategorii rozegrano ich po 15. Ze względów czasowych postanowiono, aby jeden mecz liczył tylko jednego seta do 21 punktów ze zmianą stron po 10 punktach.
Gimnazjaliści z Bestwinki toczyli boje na piasku pod okiem Tadeusza Szkuty i Waldemara Fludra, a siatkarzy z Bestwiny dopingowała Agnieszka Dudka z Arturem Ścisłowskim. Panowie, tradycyjnie już, w międzyczasie rozpalili grilla i serwowali swoim podopiecznym kiełbaski.
 W kategorii dziewcząt zwyciężyła para Molek Katarzyna, Mikołajczyk Barbara z GP Bestwinka, drugie miejsce zajęły Joanna Ślosarczyk i Ewelina Ślosarczyk z GP Bestwina, trzecie Rąba Patrycja i Krawczyk Katarzyna z GP Bestwina.
Wśród chłopców triumfowali siatkarze z GP Bestwina – Jacek Kropacz i Piotr Żyrek, drugie miejsce Szymon Kóska i Robert Godula z GP Bestwinka, trzecie Tomasz Janusz i Mateusz Ryś, także GP Bestwinka.
W ogólnej punktacji gimnazjów jednym punktem zwyciężyło GP Bestwinka i do tej szkoły powędrował Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Bestwina za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Gimnazjalistów Gminy Bestwina, a za drugie miejsce do GP Bestwina.
Najlepsze siatkarskie pary otrzymały nagrody rzeczowe.
Niestety, wręczanie nagród zostało zakłócone przez nadciągającą burzę, a deszcz zalał kliszę ze zdjęciami najlepszych dziewcząt, stąd też ich brak, jako ilustracja tej informacji.

Więcej zdjęć w Galerii.

09. 06. 09
Wpis dodał: Administrator
Odsłony: 7003

Poniżej prezentujemy protokoły z wszystkich obwodów z naszej gminy:
Protokół z obwodu nr 1 - OSP Bestwina
Protokół z obwodu nr 2 - SP Bestwina
Protokół z obwodu nr 3 - SP Bestwinka
Protokół z obwodu nr 4 - SP Janowice
Protokół z obwodu nr 5 - SP Kaniów
Protokół z obwodu nr 6 - SP Kaniów

09. 06. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7732

 Szczegółowe wyniki głosowania w gminie Bestwina w wyborach do Parlamentu Europejskiego znajdują się TUTAJ

Powyższy odnośnik przekierowuje do oficjalnej strony Państwowej Komisji Wyborczej.

Według PKW mandaty zdobyli :z PSL -  Andrzej Grzyb, Jarosław Kalinowski i Czesław Siekierski.

Z komitetu SLD-UP do Parlamentu Europejskiego dostali się Lidia Geringer de Oedenberg, Adam Gierek, Bogusław Liberadzki, Wojciech Olejniczak, Joanna Senyszyn, Marek Siwiec i Janusz Zemke.

PO będą reprezentować następujący europosłowie: Piotr Borys, Jerzy Buzek, Róża Thun, Małgorzata Handzlik, Jolanta Hibner, Danuta Huebner, Danuta Jazłowiecka, Elżbieta Jędrzejewska, Filip Kaczmarek, Lena Kolarska-Bobińska, Janusz Lewandowski, Krzysztof Lisek, Elżbieta Łukacijewska, Bogdan Marcinkiewcz, Sławomir Nitras, Jan Olbrycht, Jacek Protasiewicz, Jacek Saryusz-Wolski, Joanna Skrzydlewska, Bogusław Sonik, Rafał Trzaskowski, Jarosław Wałęsa, Paweł Zalewski, Artur Zasada i Tadeusz Zwiefka.

Ekipa PiS to: Adam Bielan, Tadeusz Cymański, Ryszard Czarnecki, Józef Gróbalczyk, Michał Kamiński, Paweł Kowal, Jacek Kurski, Ryszard Legutko, Marek Migalski, Mirosław Piotrowski, Tomasz Poręba, Konrad Szymański, Jacek Włosowicz, Janusz Wojciechowski i Zbigniew Ziobro.

09. 06. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7044

We wczorajszym derbowym spotkaniu pomiędzy LKS Bestwina i KS Bestwinka lepszą drużyną okazali się gospodarze, zwyciężając w 13 meczu z rzędu na własnym boisku 4:1.

Bramki dla LKS Bestwina: Wojciech Żurek - 2, Szymon Skęczek, Maciej Byrski po 1.

LKS Przełom Kaniów uległ na własnym boisku Orłowi Kozy 1:2. Bramkę zdobył Janusz Maroszek.

09. 06. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7127
Wyniki Turnieju nr 5 - VIII GRAND PRIX BESTWINKI w Tenisie Stołowym – 06.06.2009 r.

 Szkoły podstawowe:
Klasy I-III:

I m. - Arkadiusz  Gawor    
II m. - Wojciech Jonkisz
III m. - Michał Kraus
Klasy IV- VI - zawodnicy niezrzeszeni:
Chłopcy:

I m. - Jakub  Żoczek                          
II m. - Robert Kozak                       
III m. - Marcin Tomaszczyk
Klasy IV- VI - zawodnicy zrzeszeni:                       

Czytaj więcej
09. 06. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6595
 Na Campingu pod Dębowcem w Bielsku – Białej odbyły się w sobotę, 6 czerwca, III Drużynowe Mistrzostwa Klubów HDK PCK skupionych w Radzie Rejonowej HDK PCK w Bielsku – Białej.
Po raz pierwszy swoją reprezentację wystawił Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Bestwina. W zawodach uczestniczyli: Jerzy Zużałek, Stanisław Nycz, Marceli Kraus i Łukasz Pasierbek. Debiut nie wypadł najlepiej, ale też nie najgorzej, drużyna zajęła piąte miejsce, wyznając zasadę, że nie jest ważne miejsce i wynik, ale ważny jest udział.
Zwycięzcami zostali sąsiedzi zza Białki – zawodnicy – krwiodawcy z HDK PCK przy TRW w Czechowicach – Dziedzicach.
09. 06. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7155

Mini triathlon o Puchar Starosty
 Na Żwirowni w Kaniowie już od kliku lat zawodnicy rywalizują w mini triathlonie o Puchar Starosty Bielskiego. Wszystko zaczęło się jeszcze za czasów Jacka Falfusa i jest kontynuowane przez obecnego starostę Andrzeja Płonkę. W tym roku do tej niezwykle trudnej i wyczerpującej rywalizacji stanęło 41 zawodniczek i zawodników. Najpierw musieli przepłynąć w dosyć zimnej wodzie około 200 metrów, potem około 600 metrów przebiec i zakończyć rywalizację opłynięciem akwenu Żwirowni kajakiem „smykiem”. Rywalizacja odbywała się w 3 grupach: dzieci, młodzików i starszych.
W najmłodszej grupie najlepiej wypadły zawodniczki Gwarka Czechowice – Dziedzice. I miejsce zajęła Justyna Iskrzycka, drugie Adriana Iskrzycka, trzecia była Izabela Borgieł z UKS 4 Katowice, czwarta Sandra Pilarz z UKS Set Kaniów, piąta Sylwia Oleksy z Gwarka.
Wśród młodzików jako pierwszy zameldował się na mecie Czyż Amadeusz z Gwarka, drugi był Arkadiusz Konieczny, również z Gwarka, trzeci Martin Sterioski z Kwisy Leśna, czwarty Kacprzak Szymon z Kwisy, piąty Dawid Konopka z UKS Set Kaniów.
Bardzo dobrze spisał się wśród starszych zawodników Arkadiusz Pilarz – UKS Set Kaniów, ponieważ zostawił za sobą o wiele starszych i bardziej doświadczonych zawodników i zajął w tej grupie pierwsze miejsce. Drugi był Bogdan Sztuba -  Kwisa Leśna, trzeci Maciej Paszana – UKS Set Kaniów, czwarty Adrian Sobecki, także UKS Set.
Puchary i medale wręczał osobiście starosta bielski Andrzej Płonka a towarzyszył mu Czesław Pszczółka z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego.

  
 O rywalizacji w turnieju kajak – polo dzieci i młodzików w następnej relacji.

09. 06. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7048

 W Dziecięcych Zawodach Wędkarskich o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Bestwina Jerzego Zużałka wystartowało 50 dzieci.Zwycięzcą rywalizacji został Michał Kujawa, który złowił ryby o łącznej wadze 1,18 kg, drugie miejsce zajęła Julia Parma - 1,01 kg, trzecie Bartłomiej Wieczorek - 1,00 kg.Należy podkreślić, że reprezentacja dziewczynek była bardzo liczna i całkiem nieźle szła im rywalizacja z chłopakami.

Pierwotnie zawody miały być zorganizowane tydzień temu, ale ze względu na deszczową wówczas pogodę zostały przeniesione na sobotę, 6 czerwca.Dzisiaj pogoda także nie rozpieszczała młodych wędkarzy, ale udało się je przeprowadzić bez kropli deszczu.
Organizatorem zawodów była Sekcja Wędkarska LKS Przełom Kaniów, a głównym sponsorem nagród Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność'80 KWK Silesia.
Nad sprawnym przebiegiem rywalizacji czuwali członkowie zarządu Sekcji na czele z jej kierownikiem Mariuszem Wojtuszkiem, zastępcą Romanem Sasem oraz skarbnikiem Edwardem Górą. Uczestnikom kibicowali rodzice, dziadkowie, rodzeństwo oraz przewodniczący Rady Gminy Bestwina Jerzy Zużałek, zastępca wójta Artur Beniowski, sołtys Kaniowa Marek Pękala.
Każde dziecko otrzymało słodki poczęstunek, zwycięzcy oprócz statuetek i dyplomów cenne nagrody, a pozostali uczestnicy również mogli sobie wybrać, nie mniej cenne, nagrody pocieszenia.
Czołowa dziesiątka przedstawia się następująco: (w rozwinięciu)

  

Czytaj więcej
09. 06. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6805

Stwórzmy nasz Pępek Europy

7 czerwca wybieramy posłów do Parlamentu Europejskiego. Gmina, w której będzie największa frekwencja wyborcza w Polsce, otrzyma tytuł Pępka Europy. A do czasu wyborów bawimy się w przeciąganie Pępka po mapie. Ty również możesz się zadeklarować i w ten sposób wpłynąć na to gdzie znajdzie się Pępek Europy.

W tej chwili Pępek znajduje się tam, gdzie - do dziś - najwięcej osób (w stosunku do liczby mieszkańców danej gminy) zadeklarowało "Tak, pójdę na eurowybory". Jednak każdy może zadeklarować swój udział w eurowyborach i sprawić, że to jego gmina będzie pępkiem Europy, choćby przez chwilę. Wystarczy, że wpiszemy swój adres e-mail, województwo oraz gminę, w jakiej będziemy głosowali.
 
Gmina, która w wyborach 7 czerwca bieżącego roku będzie miała najwyższą frekwencję w Polsce otrzyma tytuł Pępka Europy. Nagrodą dla zwycięskiej gminy będzie tablica pamiątkowa, która zostanie powieszona na murach urzędu władz gminy lub przy tablicy wjazdowej do gminy. 27 maja Pępek Europy był w gminie Czarna Woda, w województwie Pomorskim. Pępkiem jednak może być także gmina Bestwina.
www.gminabestwina.info zachęca do głosowania. Wystarczy wejść tutaj. 

09. 06. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6725
 24 seria spotkań bielskiej Serie A przedstawia się następująco:
Lider LKS Bestwina na własnym stadionie w derbach gminy zmierzy się z rywalem zza miedzy KS Bestwinką. Spotkanie to zapowiada się bardzo ciekawie. Bestwina w tym sezonie wygrała wszystkie spośród rozegranych spotkań, a było ich dokładnie jedenaście.
Lider zaaplikował przyjezdnym 41 trafień, tracąc zaledwie 8. Natomiast podopieczni trenera Jurczyka znajdują się w bardzo dobrej formie. Od 5 kolejek na boisku są niepokonaną drużyną. Zawodnicy z Bestwinki walczą przede wszystkim ambicją (czego brakuje kilku drużynom w tej lidze), grają zawsze do końca o czym przekonała się w poprzedniej kolejce drużyna z Buczkowic. Pogromcą Bestwiny może stać się były napastnik tego klubu  Piotr Garstka. Defensywa lidera musi również zwrócić uwagę na Pawła Łukosza. Z kolei Bestwinka musi obawiać się przede wszystkim Damiana Pokusy, Grzegorza Kalamusa i Szymona Skęczka. Passa jednej z tych drużyn musi zostać przerwana w niedzielne przedpołudnie, więc emocji nie powinno zabraknąć. Poprzednie spotkanie obu zespołów zakończyło się wygraną LKS-u Bestwina 6 - 2. Wtedy to w starciu z Dominikiem Chmielnikiem urazu nabawił się Krzysztof Byrski, którego powrót na boisko stoi pod znakiem zapytania. Bramki dla Bestwinki zdobyli: Bartek Chmielniak i Paweł Wróbel.Z kolei na listę strzelców w zespole lidera wpisali się: Damian Pokusa, Krzysztof Byrski, Grzegorz Kalamus, Szymon Skęczek i 2xRafał Stawowczyk. Wszystkich sympatyków futbolu serdecznie zapraszamy na mecz! Liczymy na kulturalny doping.
Ciąg dalszy w rozwinięciu:
Czytaj więcej
Do góry