Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

09. 08. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8322

 Czy można miło, sympatycznie, wesoło spędzić wakacje blisko domu? Na dodatek w swojej szkole?
Okazuje się, że oczywiście można.Oto relacja z takiego wypoczynku:
Połowa wakacji za nami, a nasza przygoda trwa w najlepsze!
3 sierpnia, 46 uczestników zameldowało się na zbiórce letniej Półkolonii.
Pomysłodawcą tego wypoczynku był Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bestwince. Uczestnikami są dzieci z terenu naszej gminy.
Za nami już wodne szaleństwa na basenie, spotkanie z "Kotem w butach", niezwykła wycieczka do DinoZatorlandii,zawody sportowe, zajęcia twórcze i artystyczne w naszej szkole - a to dopiero połowa:). Czeka nas jeszcze wiele niespodzianek i atrakcji. Króluje zabawa i dobre humory, bo nasze Panie wychowawczynie - P. Bożenka, P. Basia, P. Ewelinka i P. Madzia dbają o to, aby nie było ani chwili nudy. "Czy to słońce czy to deszcz- baw się z nami jeśli chcesz!".

Tekst: Barbara Niemczyk
Autorka zdjęć: Ewelina Stolarczyk

 

09. 08. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8387
 Wspólną inicjatywę promowania zdrowej i bezpiecznej rywalizacji na boiskach piłkarskich podjęła firma Sport-Maks, producent sprzętu sportowego firmy Regio i Beskidzki Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Wraz z inauguracją nowego sezonu rozpocznie się akcja pod hasłem „Wywieś flagę – graj fair”. Do akcji włącza się także portal sportowebeskidy.pl. Czy nasze kluby i naszych kibiców stać na to, żeby w tej klasyfikacji zająć czołowe miejsca? Może najwyższa pora, aby zakopać topory wojenne i pokazać jak wygląda prawdziwy, kulturalny doping?
Czytaj więcej w rozwinięciu:
Czytaj więcej
09. 08. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7912

 Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy w Bestwinie zwraca się z prośbą o udział w akcji honorowego krwiodawstwa, która odbędzie się w niedzielę,  9 sierpnia br w godz. od godz. 9 do 13 w Bestwince przy kościele św. Sebastiana.

Szpitale borykają się z ogromnym niedoborem krwi, dlatego też Państwa udział w akcji jest bardzo ważny. Nic nie zastąpi krwi w procesie leczenia, potrzebują jej również mieszkańcy naszej gminy przebywający obecnie w szpitalach, dlatego ważna jest każda jej kropla. Jeśli masz ukończone 18 lat a nie ukończyłeś 65 lat i jesteś zdrowy przyjdź w niedzielę, 9 sierpnia do Bestwinki i pomóż potrzebującym.

09. 08. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8153
 Dwie drużyny z gminy Bestwina wystartowały w rozgrywkach o Puchar Polski.
KS Bestwinka podejmował u siebie Zaporę Porąbka.W normalnym czasie mecz zakończył się wynikiem 2:2, w dogrywce bramkę zdobyli zawodnicy Zapory i wygrali 2:3. Bramki dla Bestwinki zdobyli:Paweł Wróbel "Ślepy",Paweł Łukosz z rzutu karnego.
KS Bestwinka - Zapora Porąbka 2:3
Po emocjonującym meczu rozegranym w Pisarzowicach, miejscowy Pionier pokonał po dogrywce LKS Przełom Kaniów 4:3. Bramki dla Kaniowa zdobyli: Mateusz Grygierzec, Jarosław Łanocha, Janusz Maroszek.
Pionier Pisarzowice - Przełom Kaniów 4:3 (0:2, 3:3)

09. 07. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8534
 Nawet będąc bardzo dobrym pływakiem, w spokojnej wodzie i blisko brzegu można utonąć.
Dzisiaj, około godz. 16, pływający wraz z rodziną w kaniowskiej Żwirowni od strony ul. Czechowickiej około 40 letni mężczyzna, mieszkaniec Czechowic - Dziedzic, nagle zniknął z pola widzenia swoich najbliższych. Woda w tym miejscu ma ok. 4 metrów głębokości, więc osoby, które rzuciły się na ratunek i próbowały nurkować w poszukiwaniu zaginionego nie miały szans go odnaleźć. Wezwano na pomoc straż pożarną, przyjechała PSP Bielsko – Biała, jednostka ratownictwa wodnego OSP Kaniów, policja.
Strażacy – nurkowie odnaleźli poszukiwanego, ale od momentu jego zaginięcia minęła już prawie godzina i lekarz stwierdził zgon.
Niech ta tragedia będzie kolejnym ostrzeżeniem, aby wybierać takie miejsca, gdzie woda jest bezpieczna i gdzie można w razie nieszczęścia podjąć natychmiastową akcją ratunkową. Tam gdzie jest bardzo głęboko bywa to niemożliwe.
09. 07. 29
Wpis dodał: Andrzej Wojtyła
Odsłony: 8083

ImageMuzeum Regionalne im. ks. Zygmunta Bubaka w Bestwinie
oraz Towarzystwo Miłosników Ziemi Bestwińskiej serdecznie zapraszają na wystawę
pamiątek po śp. księdzu prałacie Józefie Sanaku,
którą zobaczyć można w galerii „Na prowincji”
mieszczącej się w budynku Muzeum Regionalnego w Bestwinie. Wystawa czynna do końca sierpnia.

09. 07. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8643
 Dla kaniowskich dzieci poniedziałkowy wieczór, 27 lipca, w znaczny sposób odbiegał od innych wakacyjnych wieczorów.
A wszystko to za sprawą cyrku Adonis – polsko - czeskiej rodzinnej grupy cyrkowej, która zaprosiła dzieci, i nie tylko, na swój występ, który miał miejsce o godz. 19 w Domu Strażaka. Prawie dwie godziny można było podziwiać popisy artystów o polskim i czeskim rodowodzie.
 Rozpoczęło się pokazem, w którym to jedna z artystek na sztylecie umieszczonym w ustach unosiła ciężar układanych na niego w piramidę  szampanówek. Następnie dzieci podziwiały występ klauna i pokaz magii, w którym mogły również uczestniczyć niektóre z nich, bowiem dla uwiarygodnienia całego pokazu artyści zapraszali do udziału uczestników tego świetnego widowiska. Występom towarzyszyły nie tylko brawa, ale i salwy śmiechu, doprowadzał do niego swoimi psotami klaun Pepino. Za karę został nawet zamieniony w krasnoludka. Na scenie pojawił się również Harry Potter a w księżniczkę Hermionę wcieliła się Wiktoria, jedna z uczestniczek tego cyrkowego widowiska.
Z ogromną uwagą widzowie obserwowali dwa ostatnie numery, w których to mogli zobaczyć zamianę postaci zamkniętych w worku i skrzyni oraz  sztuczkę, w której Pani Adonis została zamknięta w skrzyni, a później porozcinana ostrymi mieczami na kawałki. Oczywiście nic się jej nie stało, a sztuczka wyszła rewelacyjnie.
Cóż by to był za cyrk bez popcornu i lemoniady, więc i tych nie brakowało, podobnie jaki i cukrowej waty i innych gadżetów, które można było na miejscu zakupić.

09. 07. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8385

 Pan Ryszard Kawka staje się pomału specjalistą od łowienia sumów.Po dwó ch okazach(107 i 93 cm) złowionych 4 i 5 lipca tym razem tą piękną rybę - 20 kg i 147 cm złowił 21.07.2009 o godzinie 23:30. Źródło:http://www.sekcja-wedkarska-kaniow.pl/

09. 07. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 10038

 Od meczu wspomnień, czyli występu oldbojów LKS Przełom Kaniów i Bielskich Orłów,  rozpoczęły się w sobotę, 25 lipca, obchody Jubileuszu 60 –lecia LKS Przełom Kaniów.
W barwach Bielskich Orłów wystąpili: Gerard Marszałek (zawodnik m.in. I – ligowego Górnika Wałbrzych), Kulikowski Jarosław, Baron Paweł, Gibas Ryszard, Mizia Jacek, Walczak Ryszard, Graboś Bartłomiej, Kobak Andrzej, Mędrzak Janusz, Kubica Andrzej ( występujący m.in. w Legii Warszawa, Zagłębiu Sosnowiec, niemieckich i izraelskich drużynach), Wiesław Kucharski (trener LKS Przełom Kaniów), Ryczan Marek, Jakimowicz Mikołaj, Kasperek Jacek, Sokołowski Marek.
 W drużynie gospodarzy wystąpili: Piotr Gałuszka, Jan Wątor, Andrzej Konarski, Sebastian Grzywa, Piotr Pająk, Marian Góra, Mariusz Kudyk, Tomasz Wyrobek, Dariusz Zawadka, Sławomir Konarski, Grzegorz Ciućka, Artur Beniowski, Mariusz Cupriak, Tadeusz Sztorc, Wojciech Czulak, Henryk Wójtowicz.
Szkoda, że deszczowa pogoda odstraszyła widzów, bo mimo niesprzyjających warunków było co oglądać. Wygrały Bielskie Orły 6:0 po bramkach zdobytych przez Andrzeja Kubicę – 3, Wiesława Kucharskiego – 2 i Jarosława Kulikowskiego.

Dalsza część Jubileuszu odbywała się na estradzie na terenach rekreacyjnych. Prezes LKS Przełom Kaniów Edward Jonkisz dokonał otwarcia uroczystości i przekazał jej  prowadzenie Grzegorzowi Boboniowi – dyrektorowi Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

c.d. w rozwinięciu:

Czytaj więcej
09. 07. 25
Wpis dodał: Andrzej Wojtyła
Odsłony: 9050

ImagePrzed 16 laty z inicjatywy żołnierzy Armii Krajowej Władysława Niemczyka i Franciszka Bociana, przy wielkim zaangażowaniu Pani Walerii Owczarz i Komisji Oświaty i Kultury ówczesnej Rady Gminy postawiono w Janowickim lesie na „Pięciu alejach” Krzyż Partyzancki. Od tego czasu, co roku, odbywają się tam patriotyczne uroczystości. Krzyż przypomina nam o wydarzeniach, które miały miejsce 19 lipca 1946 roku. W tym dniu 30-osobowy oddział partyzantów z Narodowych Sił Zbrojnych stoczył walkę z kilkakrotnie liczniejszymi siłami UB i KBW.

W 63 rocznicę tych wydarzeń, 19 lipca 2009 r. w myśl słów, które zanotowała już historia „Spotykamy się tu każdego roku, by tamto bohaterstwo i ofiarę odwzajemnić naszą wdzięczną pamięcią i modlitwą” członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Bestwińskiej spotkali się pod Partyzanckim Krzyżem. W tym roku uroczystości miały nieco skromniejszy charakter z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne. Jednak nie zabrakło takich akcentów jak złożenie wiązanek kwiatów, zapalenia zniczy, modlitwy, okolicznościowych przemówień oraz odśpiewania patriotycznych pieśni.

Dla młodszego pokolenia, któremu brak doświadczenia historycznego pragniemy przypomnieć historię powstania Partyzanckiego Krzyża, którą można przeczytać w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej
Do góry