Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

10. 07. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 10060
 Na pewno nie jest to rekord Sekcji Wędkarskiej im. A. Gascha przy LKS Przełom Kaniów, ale  jest to największa ryba przy jakiej z aparatem był administrator WWW.gminabestwina.info.
Wczoraj, późnym popołudniem, członek Sekcji Józef Łuczkowski złowił na akwenie nr 3 karpia o długości 76 cm i wadze 8 kg. Ryba po sesji zdjęciowej, zważeniu i zmierzeniu trafiła z powrotem do wody.
Z rekordami sekcji można zapoznać się na stronie WWW.sekcja-wedkarska-kaniow.pl w zakładce Rekordy naszej sekcji. W kategorii „karp” rekord należy do Edwarda Ochmana - 11,64 kg – złowiony w akwenie „Miasteczko”

10. 07. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9467

 Gminna Biblioteka Publiczna proponuje w okresie wakacji:

- program zajęć wakacyjnych w Bestwinie - zobacz>>>

- zajęcia wakacyjne w Janowicach - zobacz>>>>

Stały konkurs wakacyjny dla dzieci: VI edycja konkursu plastycznego na "Znaną i lubianą osobę naszej gminy" - termin składania prac do 27 lipca.

Szczegóły: www.gbpbestwina.eu

 

10. 07. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9406
 Na prośbę administratora strony LKS Kaniów zamieszczam informację, że pierwszy trening drużyny Żaków (rocznik 1999 i młodsi ) odbędzie się w najbliższą środę, 14 lipca, o godz. 16. Wtedy też podane zostaną daty kolejnych treningów. W imieniu trenera zapraszam  zawodników tej grupy wiekowej a także wszystkich chętnych do rozpoczęcia swojej przygody z piłką nożną.
W treningach mogą uczestniczyć dzieci z terenu całej gminy.
Stadiony świata czekają na Was.
10. 07. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 10079
 – Jeszcze w lutym zeszłego roku nikt nie wierzył, że dom powstanie – mówi dziś Tadeusz  Sowiński ze Stowarzyszenia „Razem”*. Tymczasem stoją już ściany i dach, które kiedyś będą mieściły salę sportową i salę widowiskową powstającego w Bestwinie Domu dla Wiecznych Dzieci.
Dom, który buduje Stowarzyszenie, w przyszłości stanie się przystanią dla około 25 osób niepełnosprawnych intelektualnie, których rodzice już odeszli i które z tego powodu nie mają się gdzie podziać. Będą się w nim odbywały warsztaty terapii zajęciowej i rehabilitacja, również dla osób z zewnątrz.
Dom powstanie na działce Ośrodka Rehabilitacyjno-Szkoleniowego przy ulicy Sikorskiego. Część, która już stoi to, mniej więcej, jedna trzecia planu. Kiedy obiekt będzie w całości do dyspozycji jego podopiecznych, zostaną oddane pokoje mieszkalne i gościnne, recepcja, świetlica, sala gimnastyczna i sala widowiskowa ze sceną.
Czytaj więcej w rozwinięciu:
Czytaj więcej
10. 07. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9406

 Drużyny piłkarskie dawno już zakończyły sezon 2009/2010, seniorzy zdążyli  nawet rozegrać Turniej o Puchar Wójta, najwyższy już więc czas, aby przedstawić końcowe tabele rozgrywek w lidze okręgowej, A - klasie oraz tabele naszych drużyn młodzieżowych.

Proszę kliknąć TUTAJ , aby zapoznać się z ww tabelami.

10. 07. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 10336
„Bramy, podnieście swe szczyty i unieście się prastare podwoje, aby mógł wkroczyć Król chwały. «Któż jest tym Królem chwały?» «Pan dzielny i potężny, Pan potężny w boju». (Ps 24, 7 – 8)
   Finis coronat opus - Koniec wieńczy dzieło! Gotycki, 580 kilogramowy dzwon z roku 1504, zdjęty i wywieziony przez Niemców w roku 1941 podczas wojennej zawieruchy nareszcie powrócił na swoje miejsce – do kościoła parafialnego w Bestwinie. Jego powrót to lata żmudnych zabiegów, kilogramy korespondencji i zaangażowanie wielu osób. Historię dzwonu z inskrypcją: „O Rex Gloriae veni cum pace Jesus Chrystus Maria a. d. MCCCCCIIII” ( O, Królu Chwały, przybądź z pokojem) opisywaliśmy wielokrotnie, przypomnijmy tylko, że na trop tej historycznej pamiątki natrafił prof. dr hab. Kazimierz Bielenin, który wcześniej starał się o odzyskanie zabytkowego dzwonu w Brzeszczach. Prof. Bielenin skontaktował się następnie z Walerią Owczarz, przewodniczącą Towarzystwa Miłośników Ziemi Bestwińskiej, które wraz z parafią Wniebowzięcia NMP doprowadziło do sprowadzenia „Króla Chwały” z miejscowości Mitterfirmiansreut w niemieckiej diecezji Passau. Tam bowiem dzwon został przekazany po wojnie przez aliantów zachodnich ze składu przy zbombardowanej hucie w Hamburgu.
   Więcej w rozwinięciu:
Czytaj więcej
10. 07. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 10034
Wczoraj mieszkańcy gminy Bestwnia mieli okazję przeżyć bardzo doniosłe wydarzenie. Odnotowały go najważniejsze wydawnictwa prasowe i radiowo - telewizyjne. Oto kilka linków do opisujących to wydarzenie środków masowego przekazu oraz fotomontaż przedstawiający drogę bestwińskiego dzwonu z Bawarii do kościoła w Bestwinie: Gazeta Wyborcza  ; www.polskatimes.pl ; www.tvp.info ; Dziennik Zachodni ; www.super-nowa.pl ; www.diecezja.bielsko.pl :
10. 07. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9904
 Tym razem proponuję wytypowanie wyników meczów z finałów Mistrzostw Świata. Za prawidłowe wytypowanie obu wyników osoba, która dokona tego pierwsza otrzyma pizzę ufundowaną przez Grzegorza Barczyńskiego - Pizzeria Prowansja w Kaniowie oraz zestaw: koszulka, kubek, czapeczka (Tyskie) i parasolkę, pod którą żaden deszcz nie będzie straszny.
Zestaw par:
Hiszpania - Holandia
Niemcy - Urugwaj
10. 07. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9627
 Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na obóz sportowo – rekreacyjny w Ustroniu Morskim, który organizowany jest w dniach od 17 do 30 sierpnia br. Koszt uczestnictwa w obozie ogranicza się do opłacenia przejazdu i ubezpieczenia, nie powinien więc przekroczyć 200 zł ( bez kieszonkowego).
Ze względu na charakter obozu – zajęcia głównie pod kątem piłki nożnej,  oczekujemy na zgłoszenia chłopców z terenu naszej gminy w wieku do lat 15. Sprawa bardzo pilna!!!
Zapisy przyjmują: Jerzy Zużałek – Tel. 501 309 859, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Edward Jonkisz, tel. 663 607 665.
Tak niski koszt uczestnictwa możliwy jest dzięki pomocy starostwa powiatowego, które z kolei postarało się o fundusze z Ministerstwa Sportu.

10. 07. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9195
Rozpoczął się ostatni akt powrotu bestwińskiego dzwonu.
W niedzielę, 4 lipca, w Mitterfirmiansreut w Niemczech przebywała delegacja z Bestwiny w składzie: ks. Cezary Dulka, ks. prof. Stanisław Hałas, Waleria Owczarz, Zofia Gaździak, Sławomir Ślósarczyk i Grzegorz Boboń, aby uczestniczyć w poświęceniu nowego dzwonu, jaki zawiśnie na kościelnej wieży w parafii pw. Św. Józefa w miejsce naszego „Króla Chwały”. Uroczystość ta miała wyjątkowy charakter. Przez miejscowość, za traktorem wiozącym na przyczepie pięknie przyozdobiony nowy dzwon, nadano mu imię Jan (umieszczono na nim napis:"Gotujcie drogę Pańską, prostujcie ścieżki jego i ujrzą wszyscy ludzie zbawienie Boże" z ewangelii św. Łukasza) , szedł korowód mieszkańców, ze sztandarami, w regionalnych strojach, grała orkiestra. Odbyła się uroczysta msza święta i poświęcenie dzwonu. Nasza delegacja wręczyła księdzu proboszczowi prezenty, wśród nich obraz przedstawiający kościół w Bestwinie (jego autorem jest znakomity malarz, wywodzący się z Bestwiny i całym sercem z nią związany, Pan Mieczysław Wilczek ).
Kolejny etap odbędzie się we wtorek, bestwiński dzwon zostanie zdemontowany, jego miejsce zajmie Jan. Przywitanie „Króla Chwały” odbędzie się w środę, najpierw na granicy Bestwiny, przy Zielonym Krzyżu, a o 18 u bram kościoła.
Do góry