Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

25. 08. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4189
Kilka minut po północy samochód osobowy nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Kaniowie. Policjanci podjęli pościg. Kierujący pojazdem marki KIA nie reagował na sygnały obligujące do zatrzymania auta, w akcję włączyły się inne patrole policji.
Samochód przemieszczał się z dużą prędkością różnymi ulicami Kaniowa, Jawiszowic i Dankowic. Pościg zakończył się w Kaniowie, gdzie kierujący osobówką uderzył w ogrodzenie. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, do szpitala odwieziono pasażerkę auta. O zdarzeniu powiadomiono prokuratora.
Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację. W toku czynności ustalono, że 34-letni mężczyzna, kierujący samochodem osobowym marki KIA był pod wpływem alkoholu i miał aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
Wskutek zdarzenia uszkodzony został policyjny, nieoznakowany radiowóz. Wycieki płynów eksploatacyjnych zneutralizowali strażacy z OSP Kaniów. Dalsze czynności prowadzi policja.
Źródło: https://beskidzka24.pl
25. 08. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3836
S K 2025
25. 08. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3872
Bardzo dobrze w nowy sezon weszli zawodnicy z Bestwiny, którzy w 1. kolejce wysoko pokonali przed własną publicznością JUW-e Jaroszowice. 
- Mecz był pond naszą kontrolą. W drugiej połowie nasza dobra gra przełożyła się na konkrety i to zostało odzwierciedlone w rezultacie - przekonuje Marcin Stefanowicz, trener LKS-u. 
Cierpliwość była kluczowa dla LKS-u w tym spotkaniu. Od początku przewagę mieli zawodnicy z Bestwiny, lecz w pierwszej części nie potrafili jej udokumentować trafieniem. Gospodarze byli groźni w ofensywnych akcjach, szczególnie po stałych fragmentach. Brakowało jednak postawienia kropki nad i. Mógł to zrobić m.in. Damian Gacek, który w premierowej części miał najlepszą okazję po podaniu Artura Sawickiego. 
Wraz z drugą połową przyszły bramki, które strzelali tylko bestwinianie. W 62. minucie Piotr Grabski skończył dogranie w pole karne celnym uderzeniem w tzw. krótki róg - 1:0. Piorunująca była jednak końcówka spotkania LKS-u. To wówczas miejscowi zadali JUW-e kolejne trzy "ciosy". W minucie 86. Kacper Gawor przymierzył po długim rogu. Następnie Gacek dobił piłkę po strzale Sawickiego, a wynik meczu ustalił w doliczonym czasie ten, kto zaczął "strzelanie", a mianowicie Grabski. 
LKS Bestwina - JUW-e Jaroszowice 4:0
LKS Bestwina: Kopeć - Markiel, Riva, Kwaśniak (80’ M. Wójtowicz), Gawor, Zelek, Gacek, Grabski, Sawicki, Wilczek (63’ Pietrzyk) 
Źródło: www.sportowebeskidy.pl
Już w najbliższą środę do Bestwiny zawitają pucharowe emocje. Przed nami mecz 2. rundy Pucharu Polski Podokręgu Bielsko-Biała.
Zapraszamy wszystkich sympatyków do wspólnego kibicowania.
LKS Bestwina -  LKS "Drzewiarz" Jasienica
13 sierpnia 2025 - środa, godz. 17:30
25. 08. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4040
ZAPROSZENIE

Wójt Gminy Bestwina Grzegorz Boboń i Radni Powiatowi z Gminy Bestwina serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w zawodach sportowych p.n. : „TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ O PUCHAR WÓJTA i RADNYCH POWIATOWYCH Z GMINY BESTWINA 2025 rok”, który odbędzie się w dniu 31 sierpnia niedziela/ 2025 roku od godziny 8.30 na terenie ORiSW w Kaniowie.

Zgłoszenia drużyn do Turnieju należy składać do dnia 25 sierpnia /poniedziałek/ pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Turnieju.  Uczestnictwo w turnieju jest nieodpłatne. Ilość zgłoszonych zespołów jest limitowana – max. 8 zespołów. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Turnieju oraz innymi zasadami, które będą obowiązywały na Turnieju.

25. 08. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3508
25. 08. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3538
Grzegorz Sztorc jako pierwszy dotknął piłki po gwizdku sędziego Wojciecha Szczurka, rozpoczynając mecz 1 kolejki o mistrzostwo klasy okręgowej bielsko-tyskiej w sezonie 2025/2026 z GKS Czarni Jaworze.
KS Bestwinka wyszedł na boisko w zestawieniu: Dominik Chmielniak, Wojciech Lisewski – kapitan, Rafał Adamczyk, Dominik Kania, Patryk Fluder, Dawid Francuz, Maciej Kosmaty, Klaudiusz Willmann, Kacper Kołodziej, Jakub Przewoźnik i Grzegorz Sztorc. W trakcie meczu następowały zmiany i na boisku zameldowali się: Konrad Łuszczak, Szymon Tomala, Szymon Kościuch i Przemysław Stasica.
Może ktoś mi zarzucić, że nie jestem obiektywny, ale napiszę, że gdyby mecz zakończył się remisem, byłby to wynik sprawiedliwy.
Początek meczu to badanie się, ale więcej czasu na połowie przeciwnika spędzali gracze KSB, strzały oddawali: Grzegorz Sztorc, Rafał Adamczyk i Jakub Przewoźnik, ale mijały one bramkę. Najlepsza sytuacja miała miejsce w 31 minucie, kiedy nie sięgnął piłki podanej wzdłuż linii bramkowej Grzegorz Sztorc. 
Swoje okazje mieli również goście i jedną z nich wykorzystał w 35 minucie Dariusz Sierota, pokonując głową Dominika Chmielniaka.
Czytaj więcej
25. 08. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3723
25. 08. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3818
PogrzebPogrzeb 1Pogrzeb 2Pogrzeb 3Pogrzeb 4„Budował kościół z cegły, ale przede wszystkim budował żywy Kościół z ludzi” – podkreślił ks. Józef Walusiak podczas pogrzebu ks. kan. Eugeniusza Stopki, zmarłego w wieku 85 lat, w 59. roku kapłaństwa. Przez ponad 30 lat zasłużony kapłan przewodził parafii św. Józefa Robotnika w Janowicach, tworząc od podstaw wspólnotę i formując 248 ministrantów i lektorów. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył 9 sierpnia 2025 r. biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel.
Przed liturgią delegacje – przedstawiciele samorządu, strażaków, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Liturgicznej Służby Ołtarza – wypowiedzieli słowa wdzięczności i szacunku dla zmarłego, podkreślając jego rolę w budowie świątyni oraz jednoczeniu mieszkańców. Wspominali go jako nauczyciela, doradcę i pasterza, który wspierał rady gminy oraz liczne lokalne organizacje.
Szczególnie poruszające było świadectwo lektorów, którzy żegnali swojego duchowego ojca i przewodnika. Jak podkreślono, zbudował świątynię, zjednoczył parafian i wychował – jak sam mawiał – „armię” 248 ministrantów i lektorów.
– Był prawdziwym pasterzem, który wychodzi do owcy – powiedział przedstawiciel janowickich lektorów, przypominając jego zwyczaj witania każdego ministranta przed Mszą św. uściskiem dłoni, a po liturgii żegnania się z każdym z osobna. Podkreślił, że wymagał od nich sumienności, rzetelności i autentyczności. Stawiał poprzeczkę wysoko, ale zawsze pomagał ją pokonać.
Czytaj więcej
25. 08. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3377
MMP BMMP B 1MMP B 2Troszkę z opóźnieniem, ponieważ zawody odbyły się w Bydgoszczy w pierwszy weekend sierpnia, przekazuję informację z Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kajakarstwie klasycznym.
Mieszkanka Bestwinki, reprezentantka MKS-u Czechowice-Dziedzice, Julia Firganek zdobyła w nich złoty medal w K-4 500 m mix. Razem z nią płynęli: Wojciech Pilarz, Wiktor Leszczyński i Elvira Mykhailova.
Oprócz tego Julia była VI w K-2 200 m mix w parze z Wiktorem Leszczyńskim i IX w K-2 500 m z Elvirą Mykhailovą.
Obecnie w Poznaniu odbywa się XXXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kajakarstwie klasycznym i bierze w niej udział mieszkaniec Bestwiny, również zawodnik MKS-u, Artur Świerkot. 
25. 08. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3301
W piłkarskim sezonie 2025/2026 będziemy się emocjonować rozgrywkami w klasie okręgowej, gdzie występować będą LKS Bestwina i KS Bestwinka i klasie B z LKS Kaniów i drugą drużyną KS Bestwinka.
Rozgrywki o mistrzostwo klasy okręgowej - "III Liga Śląska Bielsko-Biała-Tychy" Grupa 5 ruszają w najbliższy weekend, 9 – 10 sierpnia i obie nasze drużyny zagrają w roli gospodarzy.
LKS Bestwina podejmować będzie w niedzielę, 10 sierpnia OKS JUWE Tychy-Jaroszowice o godzinie 17.00, natomiast beniaminek, KS Bestwinka zagra z Czarnymi Jaworze również o godzinie 17 w niedzielę.
Druga kolejka zostanie rozegrana na raty, niektóre drużyny zagrają w środku tygodnia z uwagi na święto, jednakże nasze drużyny na wyjazdach zmierzą się ze swoimi przeciwnikami w weekend, ale o tym w kolejnej zapowiedzi.
Trener Czarnych Jaworze, Tomasz Wuwer tak awizuje oba spotkania:
KS Bestwinka - Czarni Jaworze: Beniaminkowie – tak jak już wspominałem – będą w tej lidze bardzo niewygodnymi rywalami. Miałem okazję oglądać KS Bestwinkę na żywo w meczu pucharowym. Adamczyk, Przewoźnik – to zespół, który poczynił ciekawe wzmocnienia. My przeszliśmy kadrową rewolucję, ale udało się zbudować konkurencyjny, 20-osobowy skład, który bardzo solidnie przepracował okres przygotowawczy. Może zabrakło nam trochę czasu, by wszystko zgrać, ale do Bestwinki jedziemy z nastawieniem na zwycięstwo.
LKS Bestwina - JUW-e Jaroszowice: LKS Bestwina to wciąż solidna drużyna. Odeszło kilku zawodników, ale również pojawiły się nowe twarze. Zapowiada się ciekawe spotkanie z dodatkowym podtekstem – związanym z zamieszaniem wokół utrzymania zespołu w lidze.
Aktualizacja nr 2 - niestety, nie będziemy emocjonować się rozgrywkami kobiecej piłki nożnej, ponieważ LKS Bestwina Dziewczyny nie przystąpi do rozgrywek. Pozostaje jednak kibicowanie Emilii Waliczek i Aleksandrze Jonkisz, które występować będą w barwach LKS Goczałkowice, grającym w III lidze, a ich trenerem jest znany w naszej gminie Dariusz Soloch.
Do góry