Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Brawa dla Tomka Janusza

17. 04. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 18195

TJ1TJTJ2Bardzo dobry wynik osiągnął nasz eksportowy biegacz, mieszkaniec Kaniowa, reprezentant AZS AWF Katowice, Tomasz Janusz w 9. Cieszyński Fortuna Bieg. Na metę przybiegł z szóstym czasem i był to najlepszy wynik wśród startujących w biegu Polaków (33 min. 47 s). Mama Tomka, Pani Barbara, zajęła 106 miejsce wśród kobiet i 24 w swojej kategorii wiekowej. Brawo!!!
Prawdziwie kwietniowa pogoda towarzyszyła uczestnikom niedzielnych zawodów Cieszyński Fortuna Bieg. 9. edycja odbywała się na przemian w deszczu, śniegu, słońcu i silnym wietrze. Mimo tego na starcie stanęło ponad 2300 uczestników, w tym 900 dzieci i młodzieży szkolnej.
Trasa prowadziła tradycyjnie ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna wzdłuż brzegów Olzy. Bieg główny rozegrano na dystansie 10 km (dwie pętli po 5 km każda), natomiast uczniowie pokonywali dystans 2 km.
Główna nagroda kolejny rok z rzędu padła łupem zawodnika z Kenii. Pierwszy na stadionie miejskim finiszował Silas Kiprono Too, osiągając czas 30 min. 46 s. Na finiszu o 4 sekundy przegrał z nim jego rodak Henry Kimboi. Trzeci linię mety przekroczył Paweł Olijnik (Ukraina) – 31 min. 8 s.
Tomek, oprócz tego, że był najlepszym Polakiem zwyciężył również w kategorii specjalnej: „Najlepszy student” (nagroda dziekana Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach).

Zdjęcia: www.beskidzka24.pl oraz Łukasz Janusz

Do góry