Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Piłkarze walczyli ze zmiennym szczęściem

17. 04. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 14265

Ze zmiennym szczęściem walczyły nasze drużyny piłki nożnej w ligowych zmaganiach.
Bardzo dużą niespodziankę sprawili występujący w lidze okręgowej zawodnicy LKS Bestwina pokonując pretendenta do awansu, KS Kuźnię Ustroń, na jego boisku 0:1.
Podopieczni trenera Szymali przerwali tym samym Ustroniakom pasmo 16 kolejnych spotkań bez przegranej i strącili KS Kuźnia z pozycji lidera. LKS Bestwina z 30 punktami zajmuje 5 miejsce.
KS Kuźnia Ustroń – LKS Bestwina 0:1
Bramka: Adrian Nycz
LKS Bestwina: Droździk Bartłomiej, Móll Maciej, Gołąb Marcin, Duś Mariusz, Miroski Adrian, Nycz Adrian (Kuszmider Leszek), Makowski Krystian, Droździk Mateusz, Feruga Bartłomiej (Sternal Maciej), Skęczek Szymon, (Łysoń Wojciech), Sawicki Artur (Gleindek Dawid).
KS Bestwinka przywiózł z Porąbki 1 punkt. Co prawda po kwadransie gry piłkarze z Bestwinki objęli prowadzenie po pewnie wyegzekwowanym rzucie karnym przez Macieja Kosmatego, jednakże miejscowi za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania i ta sztuka udała im się w 75. minucie.
KS Bestwinka (31 pkt.) zajmuje 2 pozycję w tabeli rozgrywek o mistrzostwo bielskiej A klasy, Porąbka jest na miejscu 5  (27 pkt.).
KS Zapora Porąbka – KS Bestwinka 1:1
Bramka: Maciej Kosmaty

KS Bestwinka: Kudrys Mateusz, Bieroński Tomasz, Nycz Rafał, Michalski Artur, Olek Paweł (Pasionek Adrian), Kosmaty Maciej, Skęczek Maciej, Stasica Przemysław, Kasprzyk Michał (Wierzgoń Zbigniew), Dawidek Rafał, Mucha Paweł.
Nie wiedzie się podopiecznym Kazimierza Kozioła. LKS Przełom Kaniów w rundzie wiosennej nie zdobył jeszcze punktu, ale w dwóch ostatnich wyjazdowych meczach przegrywał jedną bramką.
W sobotę w meczu derbowym uległ MRKS II Czechowice-Dziedzice 2:1. LKS Kaniów spadł na 12 pozycję i ma 4 punkty przewagi nad ostatnią Iskrą Rybarzowice.
MRKS II Czechowice-Dziedzice – LKS Przełom Kaniów 2:1
Bramka: Wojciech Czulak
LKS Kaniów: Jonkisz Wojciech, Kóska Michał, Czulak Wojciech, Kóska Szymon, Kubies Wojciech, Maron Grzegorz (Jarosz Krzysztof), Janusz Marcin, Faruga Marek, Góra Kamil, Zdeb Łukasz (Grygierzec Mateusz), Janusz Krzysztof (Dunat Szymon).
Bardzo dobre wyniki osiągnęli juniorzy. W II lidze juniorów starszych LKS Bestwina dopisał 3 punkty za walkower po wycofaniu Zapory Porąbka z rozgrywek, natomiast występujący w III lidze juniorów starszych drużyny LKS Kaniów i KS Bestwinka również wzbogaciły swoje konta o 3 punkty. LKS Kaniów na własnym boisku pokonał LKS Mazańcowice 4:3 i zajmuje 5 miejsce w tabeli, a KS Bestwinka wicelidera, LKS Czaniec, na jego własnym boisku 1:2. Zajmuje 6 pozycję tracąc do LKS Kaniów tylko 1 punkt, a drużyny te spotkają się w bezpośrednim pojedynku w najbliższym meczu (22 kwietnia, godz. 12:00) w Bestwince.

Zdjęcie: Facebook - Profil Klubu Sportowego Bestwinka z meczu juniorów w Czańcu

Do góry