Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

I Bieg Charytatywny w Gminie Bestwina – pomyśl już dzisiaj o udziale

17. 04. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 13598

10 czerwca po raz pierwszy w gminie Bestwina odbędzie się Bieg Charytatywny. Odbywać się on  odbędzie się na dwóch dystansach. Start na dłuższej trasie - 10 km planowany jest o godzinie 10.00, natomiast start na dystansie 3,5 km (bieg rodzinny) planowany jest o godzinie 10.20.
10 czerwca tradycyjnie organizowany jest w Janowicach Rodzinny Rajd Rowerowy i I Bieg Charytatywny odbywać się będzie w tym samym miejscu. Początek Rajdu Rowerowego przewidziany jest po zakończeniu Biegu, więc można wziąć udział w obu imprezach. Został założony profil Biegu na Facebooku – TUTAJ.
Głównymi organizatorami imprezy są: gmina Bestwina, Gminny Ośrodek Kultury i Zespół Szkolno - Przedszkolny w Janowicach.


Całość środków zebranych podczas imprezy zostanie przekazana na leczenie Kubusia. Jakub to 11 letnie dziecko autystyczne Nie mówi, jedyny kontakt z Kubą jest przez komputer podczas pisania w edytorze tekstów z panią wychowawczynią. Brał udział w terapii Tomatisa. Uczęszcza na zajęcia integracji sensorycznej, w których chętnie bierze udział. Po tych zajęciach widać pozytywną zmianę w zachowaniu Jakuba. Uwielbia spędzać czas w basenie. Kuba jest dzieckiem wymagającym stałej opieki, ponieważ nie radzi sobie z codziennymi czynnościami i nie jest samodzielny. Jest pod stałą opieką logopedy i psychologa.
Gorąco zapraszamy!

Do góry