Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Nasi biegacze startowali w Warszawie

17. 03. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 11807

W niedzielę, 26 marca, odbył się największy w Polsce bieg uliczny - 12. PZU Półmaraton Warszawski. Nie zabrakło w nim biegaczy z naszej gminy: Agnieszki Chwałek, Tomasza Janusza (na zdjęciach obok z ich profili na Facebooku) i Tadeusza Zarębskiego oraz swego czasu ucznia Gimnazjum w Bestwince, uczestnika i srebrnego medalisty Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w slalomie super giganta, Adriana Formasa reprezentującego obecnie Bielsko-Białą i Fundację SYNAPSIS/Biegiemnapomoc. Poniżej zamieszczam relację z biegu jaką podzielił się z czytelnikami Tomasz Janusz:


12. PZU Półmaraton Warszawski już za mną! Sporo emocji i stres towarzyszył już przed startem... Dlaczego? Był to bieg otwierający sezon wiosenny oraz sprawdzający wykonaną pracę w zimie. Dla mnie oznaczało to jedną wielką niewiadomą... Jak pobiec? Jaką taktykę wybrać? Jak zacząć bieg? Sporo pytań przed samym startem zaprzątało mi głowę. W końcu godzina zero miała nadejść... Jeszcze tylko w głośnikach słychać "Sen o Warszawie", który nastawił nas bojowo do walki. Dalej już tylko sygnał do startu, po czym ruszyliśmy! Zacząłem mocno, ale mimo niepewności biegłem dalej i trzymałem się czołówki! Były momenty kryzysowe, momentami wiał silny wiatr, ale ostatecznie udało się wygrać z samym sobą i przekroczyć linię mety w rekordowym czasie 1:10:50!! Dało mi to 17 miejsce OPEN na ok 13 tys. osób oraz zwycięstwo w klasyfikacji akademickiej! Teraz chwila czasu na odpoczynek, po czym wracamy do ciężkiej pracy! Kolejny bowiem ważny start to mistrzostwa Polski w biegu na 10 000m 30 kwietnia w Rybniku!
Z kronikarskiego obowiązku podaję, że bieg wygrał Kenijczyk John Kipsang Lotiang (01:01:12), a najlepszy z Polaków, chociaż o obco brzmiącym nazwisku, zajął 7 miejsce (Yared Shegumo - Polska, 01:03:45)).
Agnieszka Chwałek - 1:40:43 - 151 miejsce Open, 39 w swojej kategorii i 7 miejsce w klasyfikacji studentów – kobiet, Adrian Formas - 8823 miejsce (2:05:48) i Tadeusz Zarębski - 9804 miejsce (2:11:24).

Do góry