Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

III Konkurs Modeli Kartonowych - Nowy Tomyśl 18-19.03.2017 - kolejne sukcesy modelarzy "Samuraja"

17. 03. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9525

1 12 23 34 45 56 6W dniach 18 -19 marca br. w Nowym Tomyślu odbył się III Konkurs Modeli Kartonowych, zorganizowany przez pasjonatów z tamtejszej sekcji modelarskiej działających przy Nowotomyskim Ośrodku Kultury, pod patronatem Burmistrza Nowego Tomyśla.
Konkurs przygotowany z wielkim rozmachem przyciągnął w tym roku wielu modelarzy z Polski, Czech, Łotwy oraz Litwy. Zaprezentowano w nim aż 464 modele kartonowe, co wywoływało wielkie zadowolenie na twarzach uczestników, ponieważ duża konkurencja sprzyja wielkim emocjom;-). Prezentacja modeli odbywała się w kategoriach: artyleria, figurki, okręty, statki, żaglowce, okręty podwodne, pojazdy kołowe, szynowe i gąsienicowe, rakiety, samoloty, budowle i science-fiction z podziałem na kategorie wiekowe: senior, junior i młodzik.
Dodatkową atrakcją była prelekcja pana Waldemara Góralskiego pt. "Okręty 3D, czyli moje poznawanie historii", wspaniała podróż po dorobku artystycznym znanego i cenionego grafika. Podczas III Konkursu Modeli Kartonowych zaprezentowano także nowotomyskie wydawnictwo modelarskie, którego pierwszy numer dotyczył chatki osadnika olęderskiego.
W konkursie udział wzięli modelarze z bestwińskiego "Samuraja" prezentując 15 modeli wykonanych w sekcji modelarskiej Gminnego Ośrodka Kultury. Swój debiut miała rakieta Sylwestra Klucznego - model radzieckiej rakiety Gagarin, która zdobyła 2 miejsce w swojej kategorii. To jeden z najładniejszych modeli konkursu - mówiono w kuluarach!
Dodatkowo, w kategorii samoloty, pierwsze miejsce zdobył Maksymilian Moś - modelem Messerschmitt Bf 109. Zasłużenie. Maksymilian nie miał sobie równych.
Nasi pozostali modelarze walczyli o podium, jednak konkurencja była bardzo duża.
Ogromnie cieszymy się z dwóch pięknych "krążków". Są one motywacją do jeszcze większej pracy nad pięknymi kartonówkami, o czym przekonamy się już wkrótce podczas prezentacji modeli na kolejnych konkursach.
Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Info: Łukasz Fuczek

Do góry